banner464

Karaman'da 1 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

İşçinin, emekçinin bayramı Karaman'da renkli geçti

Karaman'da 1 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

İşçinin, emekçinin bayramı Karaman'da renkli geçti

01 Mayıs 2013 Çarşamba 17:36
3487 Okunma
Karaman'da 1 Mayıs Coşkuyla Kutlandı
1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları dün yapıldı. Coşku içinde geçen kutlamalar KESK’in öncülüğünde düzenlendi. Kutlamalara KESK’in yanı sıra KESK’a bağlı sendika kolları, CHP İl Teşkilatı ile Üniversite Genlik Grupları da katıldı.
Polis ekipleri güzergahlarda ve kent meydanında güvenlik önlemini alırken,  Kale arkasındaki meydana toplanan kalabalık polis korteji eşliğinde yürüyüşe başladı. Turgut Özal caddesi üzerinden Saat kulesi Kent meydanına doğru ilerleyen gruplar pankart açtı, slogan atarak marşlar eşliğinde yürüdü.

Kutlamalara katılan bir grup üniversite öğrenci de Kürtçe yazılı dövizleri kaldırarak slogan attı. Kent meydanında güvenlik önlemleri eşliğinde didik didik aranan gruplar daha sonra meydana alındı.


Sendika grupları adına günün anlamına ilişkin konuşmalar yapılarak hükümet aleyhine de slogan atıldı. KESK Platformu adına basın açıklamasını okuyan Ahmet Baştuğ;
"Her milliyetten işçilerin, emekçilerin, kapitalist sömürü ve baskıya, emperyalist saldırganlığa, her türlü ayrımcılığa karşı kol kola, omuz omuza vererek alanlara çıktığı 1 Mayıs Bayramını coşkuyla selamlıyoruz. Öncelikle 1 Mayıs katliamında kaybettiğimiz arkadaşlarımız olmak üzere bu mücadelede yaşamını kaybetmiş tüm arkadaşlarımızı, sevgiyle, saygıyla anıyoruz. Onlara buradan sesleniyor ve bir kez daha söz veriyoruz. Sizin davanızın peşini bırakmayacağız, sorumlular tek tek ortaya çıkana kadar bu davanın takipçisi olacağız. Uğruna yaşamınızı verdiğiniz mücadele sürüyor, milyonlar bugün alanlarda kararlılıkla, azimle sizlerin mücadelesini sürdüreceğini haykırıyor" dedi.


Sevdi duruşunun ardından okunan çeşitli şiirler ve sazlı türkülü müzik dinletisinin ardından meydanda toplanan kalabalık daha sonra 1 Mayıs İşçi Bayramını coşkulu bir şekilde kutlayarak olaysız bir şekilde dağıldı.

Son Güncelleme: 01.05.2013 20:00
Yorumlar