banner464

10 Nisan Polis Haftası Kutlama Mesajları

Sitemize ulaşan 10 Nisan Polis Haftası Kutlama Mesajları, '' Karaman Gündem Ailesi Olarak Tüm Polis Teşkilatımızın Günlerini kutlarız''

10 Nisan Polis Haftası Kutlama Mesajları

Sitemize ulaşan 10 Nisan Polis Haftası Kutlama Mesajları, '' Karaman Gündem Ailesi Olarak Tüm Polis Teşkilatımızın Günlerini kutlarız''

09 Nisan 2013 Salı 11:10
6090 Okunma
10 Nisan Polis Haftası Kutlama Mesajları
Karaman Valisi Murat Koca'nın 10 Nisan Polis Haftası Kutlama Mesajı

Vali Koca yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Emniyet teşkilatımız, kuruluşundan günümüze kadar toplumsal huzurun korunması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için görevini her koşulda büyük bir özveriyle yerine getirmiş ve bundan sonra da getirmeye devam edecektir.

Gücünü milletten ve kanunlardan alan Türkiye Cumhuriyeti’nin en köklü, en temel kurumlarından birisi olan  Emniyet teşkilatı, 168 yıldır, hukukun üstünlüğü ilkesinden hareketle, vatandaşlarımıza kanunlarla verilen hak ve hürriyetleri, kamu düzenini korumak ile huzur ve güvenliği sağlamak için, çağdaş teknoloji, bilgi ve beceri ile donanmış olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Polis Teşkilatının 168. kuruluş yıl dönümünde, görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, gazi polislerimize şükranlarımı sunuyor,  görevleri başındaki tüm polislerimize başarılar diliyorum.”dedi.


Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu'nun 10 Nisan Polis Haftası Kutlama Mesajı
BAŞKAN UĞURLU: “TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 168. YILI KUTLU OLSUN”


Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 168. yıl dönümünde bir mesaj yayımlayarak tüm emniyet çalışanlarının Polis Haftası’nı kutladı. 


Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 168. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanımız Kâmil Uğurlu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bütün halkımızın esenliği ve güvenliği için günün 24 saati görev yapan fedakâr polisimizin haftasını kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

Halkın huzuru, güvenlik ve asayişin temini, devletimizin bütünlüğü için cefâkarca hizmet veren Emniyet Teşkilatımızla gurur duymaktayız. Kuruluşunun 168. yıldönümünde, bu heyecanı onlarla paylaşmanın gururunu milletçe yaşıyoruz.

Gücünü halktan ve kanunlardan alan, her türlü zorluğa ve olumsuzluğa göğüs gererek halkımızın can ve mal güvenliğini koruyan, suçluları bulup kanuna teslim eden Polis Teşkilatının haftasını kutluyor, görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, tüm polislerimize ve değerli ailelerine saygı ve selamlarımı sunuyorum” dedi.  KARAMAN MİLLETVEKİLİ TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU BAŞKANI LÜTFİ ELVAN POLİS TEŞKİLATIMIZIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ VESİLESİYLE YAZILI BİR MESAJ YAYINLADI:
  ELVAN MESAJINDA:  
Devletimizin en önce gelen vazifelerinden birinin vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşamasını temin etmek olduğu bilinen bir olgudur. Canla başla mücadele ederken geçmiş zamanlara göre ülkemizin kaydettiği demokratik kazanımlar sayesinde ciddi anlamda zihinsel bir değişim ve gelişime uğrayan polis teşkilatımız bugün en güven duyulan kurumlarımızın başında gelmektedir. Kanunlarla sınırlı ve yetkisini yine kanunlardan alarak görev yapan bu güzide teşkilatımız, insan hak ve özgürlüklerine gösterilen hassasiyet ile güvenlik ve özgürlük dengesini sağlama konusunda ciddi bir vazife ifa etmektedir. Denetime açık, şeffaf ve hesap verebilirlik gibi çağımızın gerektirdiği özelliklere sahip olan polis teşkilatımızın, halkımızın kaliteli hizmet beklentilerine de cevap verdiğini müşahede etmekteyiz. Ülkemizin son yıllarda tüm kurum ve kuruluşları ile kaydettiği gelişim ve değişimden polis teşkilatımızda geri kalmamış, çağın gerektirdiği en ileri teknoloji ve bilgi birikimini en üst düzeyde kullanan kurumlardan biri haline gelmiştir.  Bu süreçte polis teşkilatımız gittikçe güçlenmiş, modern araç ve gereçlerle donatılmış, teknolojik altyapıya sahip bir konuma gelmiştir. Türk polisi, bağrından çıktığı bu milletin huzur ve güvenliğini sağlamak uğruna yeri geldiğinde gözünü kırpmadan canlarını tehlikeye atmakta, cesaretle ve fedakârca vazifesini yürütmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Polis Teşkilatı mensuplarının anlamlı gününü kutluyor, aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, hâlihazırda görevi başında bulunan teşkilat mensuplarına da sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.
Son Güncelleme: 09.04.2013 17:34
Yorumlar