banner464

2. Dönem Müdürler Toplantısı Gerçekleşti

Karaman Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu; “Sosyal Faaliyetlerle Çocuklarımızın Gönül Dünyasını Zenginleştirmemiz Lazım” dedi.

2. Dönem Müdürler Toplantısı Gerçekleşti

Karaman Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu; “Sosyal Faaliyetlerle Çocuklarımızın Gönül Dünyasını Zenginleştirmemiz Lazım” dedi.

17 Mart 2016 Perşembe 00:21
196 Okunma
2. Dönem Müdürler Toplantısı Gerçekleşti

İlimizdeki eğitim öğretim faaliyetlerinin değerlendirildiği 2015 – 2016 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Müdürler Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile ilimiz merkezinde görev yapan tüm okul ve kurum müdürlerinin katılımıyla Güzel Sanatlar Lisesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Düzenlenen toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, okulların etkinlik aylarına girdiğini belirterek öğrencilerin sosyal faaliyetlere yönlendirilmesi gerektiğini söyledi. Sultanoğlu, “Sosyal kültürel faaliyetlerdeki amacımız öğrencilerimizde merak duygusunun uyandırmaktır. Yılsonu faaliyetlerinde çocuklarımızı sahneye çıkartabilmek o sahnede bir şiir okutabilmek o çocuğun hayatıyla ilgili kalıcı yaptığımız işin bizatihi kendisidir. Öğrenciler öğrettiğiniz matematiği, kimyayı ya da fiziği zamanla unutabiliyor ama o çocuk toplum karşısında okuduğu bir şiiri yada seslendirdiği bir türküyü hayatı boyunca unutmayacaktır. Bu yüzden sosyal faaliyetlerle çocuklarımızın ruh ve oyun dünyalarını yani gönül dünyalarını da zenginleştirmemiz lazım” dedi.
İl Müdürü Sultanoğlu, “Çocuklarımızın oyun ve dinlenme ihtiyaçlarının olduğunu onlarında buna ihtiyaç duyabileceğini bilmemiz gerekiyor. Biz durumun farkındayız ama biz bu bildiklerimizi veli toplantılarında velilerimize de anlatmamız lazım. Onları da bu konuda bilinçlendirmemiz gerekir” dedi.
Okullarda devam eden projeler hakkında da konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, “Okullarımızda Edep Projesi, Okuma Zamanı Projesi ve Sağlıcakla Kal Projemiz devam ediyor. Bu projelerle çocuklarımızın çok mutlu olduklarını gördüm.  Sosyal bir sorumluluk projesinde olmanın ya da birilerine yardım edebilmenin hazzını ve mutluluğunu yaşıyorlar” diye konuştu.
Fatih projesine ve kısa adı EBA olan Eğitim Bilişim Ağına da ayrı bir parantez açan İl Müdürü Asım Sultanoğlu, “Fatih Projemiz devam ediyor. Bütün okullarımız bu projeyle ilgili alt yapı çalışmaları bitti. Öğretmenlerimiz öğrencilerimize mutlaka EBA’ya üye yapsınlar. EBA şu anda K-12 düzeyinde dünyanın en büyük eğitim portalıdır. Bu anlamda elimizde böyle bir kıymet var, değer var o değeri kullanmasını bilelim” dedi.
Merkezi sınavlar konusunda okul Müdürlerine tavsiyelerde bulunan Sultanoğlu, 2. dönemde yapılacak olan merkezi sınavlarda öğrencilerin sınavlara hazırlanmasında ve motivasyonunun sağlanmasında gerek yöneticilerimiz ve öğretmelerimiz gerekse de rehberlik servimiz gereken çalışmaları yapmalarını istedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, toplantıya katılan tüm öğretmelere teşekkür ederek program sona erdi.
 

Son Güncelleme: 17.03.2016 00:23
Yorumlar