banner741

banner590

Son Dakika
banner722

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sokağa Çıkma Kısıtlaması 23-24-25-26 Nisan'da 31 İlde Uygulanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "23-24-25-26 Nisan tarihleri arasında yine 31 ilimizde sokağa çıkma sınırlandırması yapmayı özellikle planlıyoruz." dedi.

banner809
GÜNDEM 20.04.2020, 19:48 20.04.2020, 19:58
2391
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sokağa Çıkma Kısıtlaması 23-24-25-26 Nisan'da 31 İlde Uygulanacak
banner762

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu toplantıda ana gündem maddemiz koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yaptığımız ve yapacağımız çalışmalardı. Ayrıca Suriye, Libya ve Ege'deki gelişmeler başta olmak üzere önemli güvenlik konularımızla ilgili değerlendirmelerde bulunduk." dedi.

Erdoğan, "Uluslararası kamuoyunu bir kez daha darbeci Hafter'e karşı ülkenin meşru yönetimine destek vermeye davet ediyoruz." diye konuştu.

TERÖRLE MÜCADELE

Erdoğan, son iki haftada toplam 38 teröristin etkisiz hale getirdiğini söyledi.

YENİ TİP KORONAVİRÜSLE MÜCADELE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Koronavirüs salgınının önüne geçmek için aldığımız tedbirlerin meyvelerini toplamaya başladık." dedi.

Erdoğan sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Salgının hızını engellemek için halen 239 mahalle, köy veya belde düzeyinde yerleşim yeri de karantina altında tutulmaktadır. Hastanelerimizde olağanüstü bir yoğunluk yaşanmıyor. Hastane yatak ve yoğun bakım konusundaki mevcut kapasitemizi güçlendiriyoruz. Yeşilköy ve Sancaktepe'deki her biri 1005'er yataklı iki kalıcı hastanemizin inşaatı şu anda hızla sürüyor. Milletimizin çok büyük bir bölümünün açıklanan tedbirlere uyması sayesinde salgının felaket düzeyine ulaşmasının önüne geçtik."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, stoku bulunan kritik ilaçların üretimine yerli firmaların da başladığını belirtti.

Erdoğan, "Savunma sanayisinde gerçekleştirdiğimiz büyük atılımı tıbbi cihaz ve ilaç başta olmak üzere kritik tüm alanlarda sürdüreceğiz." diye konuştu.

HAFTASONU SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Haftasonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasını tarım, sağlık ve gıda hizmetleriyle temel üretim faaliyetlerini aksatmayacak şekilde bir süre daha devam ettireceğiz." dedi.

Erdoğan şunları kaydetti: "Amacımız önlemleri en titiz şekilde uygulayarak salgının seyrini ülkemizin Ramazan Bayramı sonrası normale dönüşüne imkan sağlayacak seviyeye indirmiş olmaktır."

İDLİB

Erdoğan, İdlib'deki gelişmelere ilişkin, Türkiye ve Rusya'nın 5 Mart mutabakatına bağlılığını korumakla birlikte rejimin saldırganlığına da geçit verilmeyeceğini vurgulayarak, "İdlib'deki ateşkes iklimini bozmak için provokatif eylemler düzenleyen karanlık örgütlere de müsamaha göstermeyeceğiz." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 yılda 1 milyon yazılımcı yetiştirmeyi hedefleyen bir programın başlatıldığını açıkladı.

Erdoğan, 269 bin firmanın, 3 milyonu aşkın çalışanı için kısa çalışma ödeneğine başvurduğunu söyledi.

"BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM" KAMPANYASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasında toplanan para tutarı da 1 milyar 800 milyon liraya yaklaştı." dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 06:12
Güneş 07:37
Öğle 12:42
İkindi 15:15
Akşam 17:37
Yatsı 18:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@