banner464

Karaman'da ki Siyasi Partilerden Türkiye'ye Örnek Karar

Karaman'da ki Siyasi Partilerin Çok Önemli Birlikteliği

Karaman'da ki Siyasi Partilerden Türkiye'ye Örnek Karar

Karaman'da ki Siyasi Partilerin Çok Önemli Birlikteliği

09 Eylül 2015 Çarşamba 13:03
2580 Okunma
Karaman'da ki Siyasi Partilerden Türkiye'ye Örnek Karar
Karaman daha önceki seçimlerde gösterdiği birlikteliği ve dik duruşunu yine gösterdi.

Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü, CHP İl Başkanı İsmail Atakan Ünver, Saadet Partisi İl Başkanı Şaban Şahin, MHP İl Başkan Yardımcısı Karaman Polisevinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Toplantı öncesi Aktekke Cami İmam Hatibi Mehmet Akif Balcı tarafından şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim ve duanın ardından toplantı başladı.

Toplantı sonunda katılan Siyasi Partiler aldıkları ortak kararı açıkladı;
Açıklamada;
''KARAMANDA'Kİ SİYASİ PARTİLERDEN TERÖRÜ KINAMA VE TEL'İN ORTAK BASIN BİLDİRİSİ

Son günlerde ülkemizde yaşanan terör olaylarına sebebiyet veren terör örgütü ve yandaşlarını kınıyoruz. Büyük Türk Milleti'nin sabrın aczi yet olarak değerlendiren gafillerin tarihe bir daha balonların] öneriyoruz. Yaşanan terör olaylarında şehit olanlara Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu zor günlerde Karaman'da faaliyet gösteren siyasi partilerden (AK PARTİ, CHP, MHP, SP) temsilcileri olarak parti ayrımı gözetmeksiniz birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu burada tüm kamuoyuna ilan ediyor, üzerimize düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazır olduğumuzu belirtiyoruz.

Milletimizin geçmişte olduğu gibi bugünde, teröre ve teröre destek verenlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde duracağına, bu ülkenin kardeşlik iklimine katkı sağlayan değerli Karamanlı vatandaşlarımızın da teröre, terör örgütlerine ve terör olaylarına karşı ortak tavır sergileneceğine inancımız tamdır. Tüm dünya bilmelidir ki bu 'Aziz vatan ve Ay yıldızlı bayrak' Türk Milleti'nin en kutsal değerleri olarak varlığından hiçbir ödün vermeden, canımız pahasına sonsuza dek savunulmaya devam edilecektir. 
Ülkemizi bölmeyi amaçlayan hain terör örgütünün gerçekleştirdiği kalleş saldırıda milletimizin güvenliğini sağlamakla görevli Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet mensuplarımızın hayatına kastedilmesi hepimizde derin bir acı ve üzüntü oluşturmuştur. Unutulmaması gereken konu terör belasından insanlığın kurtulabilmesi için tüm dünyanın artık terör gerçeğini anlaması ve terörle mücadele için kararlılıkla ortak tavır geliştirilmesi bir zorunluluktur. Bu terör örgütü ve yandaşları şunu iyi bilmelidirler ki, ülkemizin huzur ortamını ve bölünmez bütünlüğünü bozmaya yönelik terör eylemleri hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. 
Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu oyunları bozacak kadar güçlü ve irade sahibidir. Terör örgütünün eylemlerine karşı çıkmak herkesin ortak görev ve sorumluluğudur. Yine unutmamalıyız ki, terör örgütünün asıl amacı ülkede bir korku iklimi oluşturarak Türk halkının sağduyusunu azaltmak ve karşılıklı nefreti beslemektir. Terörün bu amacına ulaşmasını engellemek için bu tür saldırılar karşısında halkımızın birlik ve beraberliğine daha da sahip çıkacağından ortak vicdan ve akıl ile davranacağından kuşkumuz yoktur. Bizler siyasi parti temsilcileri olarak Karaman'da oluşturduğumuz bu birlikteliğin tüm ülkemiz genelinde örnek olmasını istiyoruz. Ülkemizin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bu süreçte, şehitlerimiz üzerinden yapılacak siyasetten uzak durarak, taşkınlık, nefret söylem ve eylemlerinin yerine sağduyu ile hareket ederek kardeşliğimize zarar verecek her türlü provakatif eylem ve gösterilerden uzak durulması gerektiğinin altını bir kez daha çizmek istiyoruz. Gözünü kırpmadan ülkesini savunan güvenlik güçlerimizin sarsılmaz cesareti önünde gururla ve saygı ile eğiliyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz. Tüm bu olaylar karşısında yaralanan askerlerimiz ve polislerimize de Allah'tan acil şifalar diliyoruz. Bu terörü yapanları, arkasında duranları, destekleyenleri Karaman halkı adına tel'in ediyoruz. 
Tüm bu saldırılar kardeşliğimizi ayrıştırmayacak aksine pekiştirecektir. Karaman halkımızı sağduyuya davet ediyoruz,''dendi.

Son Güncelleme: 09.09.2015 13:36
Yorumlar