banner464

PENCERENİZİ AÇIK BIRAKMAYIN UYARISI

KARAMAN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ YAZ MEVSİMİ VE RAMAZAN AYI DOLAYISIYLA OLASI HIRSIZLIK OLAYLARINA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI.

PENCERENİZİ AÇIK BIRAKMAYIN UYARISI

KARAMAN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ YAZ MEVSİMİ VE RAMAZAN AYI DOLAYISIYLA OLASI HIRSIZLIK OLAYLARINA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI.

09 Temmuz 2015 Perşembe 12:07
936 Okunma
 PENCERENİZİ AÇIK BIRAKMAYIN UYARISI
 PENCERENİZİ AÇIK BIRAKMAYIN UYARISI
Karaman Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü yaz mevsimi ve Ramazan ayı dolayısıyla  olası hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyardı. Şahne yaz mevsimi dolayısıyla vatandaşların izne gittiği veya pikniğe gitmek üzere evden ayrıldığı için özellikle hafta sonları ikametlerinden ayrı kaldığı ve bunun da hırsızlık olaylarının artmasına neden olduğu belirtilerek vatandaşlara hırsızlık uyarısında bulundu. Vatandaşların evlerinde ve işyerlerinde meydana gelebilecek hırsızlık olaylarına karşı alabilecekleri önlemlerin anlatıldığı açıklamada, herhangi bir durum ile karşılaşanların 155'i aramaları istedi.

Karaman Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada," Evinizden çıkmadan evvel önce kapı ve pencerelerinizin kilitli olup olmadığını kontrol ediniz. Evinizden uzun süre ayrıldığınızda kapı komşunuza adres ve telefon numarası bırakınız. Değerli eşya ve mücevherinizi yanınıza alınız. Evinizin etrafında dolaşan şüpheli şahısları mutlaka polise bildiriniz. Evinizin zilini çalıp apartmanda oturmadığını bildiğiniz kişiler sorulduğunda, soranları eşkalleri ile birlikte polise bildiriniz. Apartman dairenizin zilini çalan kimseye kapı merceğinden bakmadan açmayınız. Evinizden ayrılmadan önce bir lambayı açık bırakarak ayrılınız. Ayrıca kapı girişinde bir ayakkabı bırakarak evde bir şahsın olduğu izlenimini verin. Ziynet eşyalarınızı kesinlikle yatak odası ve oturma odasında saklamayınız. Evinize seyyar satıcı, dilenci, bohçacı, temizlikçi ve çeşitli bahaneler ile girmek isteyen şahısları almayınız. Apartman dahilinde komşunuza dahi gitseniz kapınızı kilitleyiniz.
 Yaz aylarında evinizin kapı ve penceresini açık bırakıp yatmayınız. Mutlaka açmanız gerekiyorsa değerli eşyanızı açıkta bırakmayınız. Bunun yanında özellikle Ramazan Ayı'nda özellikle öğlen saatlerinde ve akşam iftar ile teravi namazı saatlerinde hırsızlık vakaları meydana gelmektedir. Vatandaşlarımızın özellikle bu saatlerde çok dikkatli olması gerekiyor. Hava sıcaklarının artması dolayısıyla vatandaşlarımız evlerinden ayrılarak serinlemek için ya denize ya da serin yerleri tercih etmektedir. Bu saatlerde hırsızlık olayları meydana gelmektedir. Bunun yanı sıra akşam iftar ile teravi namazı saatleri arasında da iftar davetleri olması dolayısıyla hırsızlık olayları meydana gelme olasılığı yüksek olduğundan vatandaşlarımızın daha dikkatli olmalarını istiyoruz.

Son Güncelleme: 09.07.2015 12:08
Yorumlar