banner464

TÜMSİAD Karaman Şubesinden Boykot Kampanyası

TÜMSİAD Karaman Şube Başkanı Rıfat Karaulu; Fransa meclisi genel kurulunun, 1915 olaylarının `soykırım` olmadığı yönündeki ifadelerin suç sayılmasını öngören yasa teklifini kabul etmesi üzerine bir basın açıklaması yaptı.

TÜMSİAD Karaman Şubesinden Boykot Kampanyası

TÜMSİAD Karaman Şube Başkanı Rıfat Karaulu; Fransa meclisi genel kurulunun, 1915 olaylarının `soykırım` olmadığı yönündeki ifadelerin suç sayılmasını öngören yasa teklifini kabul etmesi üzerine bir basın açıklaması yaptı.

26 Aralık 2011 Pazartesi 18:40
957 Okunma
TÜMSİAD Karaman Şubesinden Boykot Kampanyası

Karaulu yaptığı açıklamada;'' Fransa Meclisi Genel Kurulunun, Ermeni lobilerinin etkisinde kalarak bugün almış olduğu karar, dünya tarihine geçecek kara bir lekedir.

Fransız idareciler, Tarihi gerçekleri bir kanunla değiştirebileceklerini zannetmişlerdir. Bu karar, her türlü ahlaki, siyasi anlayışın dışında, Avrupa Birliği standartlarına uymayan, evrensel hukuk kurallarına aykırı bir karardır. Alınan karar bilimsel düşünce özgürlüğüne, ifade özgürlüğüne karşı alınmış bir utanç vesikasıdır. 

Tarihleri sömürgecilik, katliam ve çeşitli zalimliklerle dolu olan birçok ülke gibi Fransa`da kendi yaptıklarını, arkasında sözüm ona güç odaklarını da alarak yok saymakta, istediği kararı kendi siyasetine alet ederek, tarihi şanlı hatıralarla dolu bu milleti ve devleti karalayacağını sanmaktadır. 

Şunu başta Fransa ve bunun gibi bu olayı her zaman Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı demoklesin kılıcı gibi tutan diğer devletler çok iyi anlamalıdır ki; Bu ülkenin bütün fertleri bir tek utanılacak olay yaşanmamış şanlı tarihiyle gurur duymaktadır. Bu sevgi ve saygıyı, milletimizin birlik ve beraberliğini ve tarih bilincini, kendi meclislerinizde alacağınız hiçbir karar etkileyemeyecektir. Ama sizlerin bu izan ve hakikatten uzak yasalarınız tarih önünde hak ettiği yeri alacaktır.

Sonuç olarak Fransa Meclisini yanlı yasasından dolayı kınıyorum. Ayrıca, Fransız Meclisi'ndeki 577 vekilden yalnızca 48 milletvekili oy kullandı. Bu utanç verici yasa için 30'unun "Evet" demesinin gülünç bir tablo olduğuna inanıyor, Türkiye’nin gücü ve önemini anlayarak yaptıkları hatadan dönmeye çağırıyorum.'' dedi.

 

Ayrıca Tümsiad olarak Fransız mallarının kullanımına karşı olduklarını ve vatandaşlarımızında bu konuda duyarlı olmasını temenni ettiklerini söyleyen Karaulu boykot listesini yayımladı.

 

Fransız Mallarına TÜMSİAD Boykot Kampanyası Başlattı

Benzin: Total, Elf.
Süpermarket: Carrefour, Gima.
Yoğurt: Danone, Yoplait.
Şişe suyu: Perrier, Danone, Evian.
Mutfak eşyaları: Tefal.
Oto lastiği: Michelin, Uniroyal,
Oto yedek parça: Valeo.
Otomobil: Renault, Peugeot, Citroen.
Giyim: Lacoste , Givenchy, Pierre Cardin, Yves Saint Laurent, Etam, René Derby, Sonia Rykiel, Cacharel, Daniel Hechter.
Çanta: Longchamps, Lancel, Louis Vuitton.
Şampuan: L'Oreal, Studio Line, Lancome.
Bebek ürünleri: Bledina, Mellin, Majorette, DPAM, Petit Bateau.
Kozmetik: L'Oreal, La Roche Posay, Biotherm, Christian Dior, Clarins, Vichy.
Parfüm: Chanel, Christian Dior, Clarins, Drakkar Noir, Fahrenheit, Lancome, Lavendar Harvest.
Cilt bakım ürünleri: Clarins, Guerlain, Avon, Avene.
İnşaat: Ondulin Avrasya (Onduline -Bituline-Isoline), Lafarge, Chryso, Weber Markem.
Seyahat: Air France, Club Med.
Tıraş bıçağı: BIC.
Çakmak: BIC, Cartier.
Kırtasiye: BIC, Sheaffer.
Spor ekipmanı: Le coq sportif.
Telekom: Alcatel.
Sigorta: AXA, Güneş Sigorta, Başak Sigorta, Başak Emeklilik (Groupama International).
Finans: Societe General Bankası.
İlaç firmaları: Sanofi (Aventis & Synthelabo & Pasteur ortaklığı), Servier, Fournier, Guerbet, Pierre.

 

Yorumlar