Karaman Futbol Kulübü tarafından geçtiğimiz aylarda kadro dışı bırakılan ve kendisine kulüp bulması istenen Selçuk Hakalmaz’ın 14 Kasım Salı tarihi itibariyle kulüple ilişkisinin kesilmesinin ardından önce Karaman FK cephesinden yapılan açıklamada, futbolcu Hakalmaz’ın takım içi disiplinsiz davranışları ve performans yetersizliği nedeniyle kadro dışı bırakıldığı, sonrasında ise forma savaşı vermek yerine disiplinsiz davranışlarını sürdürdüğü ve bunun da etkisiyle dava yoluna gitmeyi tercih ettiği ifade edilmişti.

Kulübün bu açıklamalarının ardından futbolcu Selçuk Hakalmaz’da sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile hakkındaki iddialara cevap verdi.

Hakalmaz, “Öncelikle iddialara cevap vermek istiyorum. Hoca raporuyla transferin bitmesine 2 gün kala kadro dışı bırakıldım. Hocayla 64 tane idman yapmışız bu kadar erken karar vermesi şaşırtıcı. Şampiyonluk primini bu senenin 5. haftasında aldım ve bu benim hakkım.  Ayrıca getir götür maddemi kullanacakken başkanım beni aradı 'Sakın ödeme biz seni istiyoruz. Sözleşmene iyileştirme yapacağız' deyip verdikleri iyileştirme sözünü tutmadılar ve aynı sözleşmeyle devam ettim. Hoca ve ekibine sorulsun eğer bir tane bir şey yaptıysam bütün her şeyi kabul edeceğim. Bu sene ki peşinat ödemelerinde çoğu futbolcu ödemesini Temmuz, Ağustos gibi tarihler yazarken benim Ekim başı yazıyordu. Benden daha geç peşinat tarihi olan futbolcu yoktu. Türkiye Futbol Federasyonuna başvurmadan önce Başkanı aradım ve 'Bana hakkını ara. Ben sana para ödeyemem. Bu senin hakkın, bende para kalmadı' dedi.  Hoca değişmesine rağmen benimle hiçbir diyalog kurulmadı ve her sabah sabahın 8'inde tek başıma idman yaptım. Bahane aramayın! Pasta börek işleri değil bunlar. Kulüp yönetmek başka! Herkeste neyin ne olduğunu biliyor, fazla sıkmayalım” diyerek yönetime sitemde bulundu.

“UÇK KURULUNUN VERECEĞİ KARAR İLE HESABINA YATIRILACAKTIR”

Karaman Futbol Kulübü yönetimi Hakalmaz’la ilgili yaptıkları açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

 “Bugün itibariyle takımdan ayrılan profesyonel futbolcu Selçuk Hakalmaz, takım içi disiplinsiz davranışları ve performans yetersizliği nedeniyle 20.09.2023 tarihinde Teknik Ekibimizin bilgisi ve isteği, Yönetim Kurulumuzun kararıyla kadro dışı kalmıştır. Gelinen bu aşamada kendisinin forma savaşı için çaba göstermesini beklerken disiplinsiz davranışlarına kadro dışı kaldıktan sonra da devam etmiştir.

Kendisine şampiyonluk primi de dahil olmak üzere 2022/2023 sezounundan bir borcumuz kalmayıp, 2023/2024 sezonunda kendi isteğiyle ayırılmak istemesine rağmen getir-götür ödemesi olan 150.000 ₺'yi getirmeyip sözleşmesi gereği takımda kalmaya devam etmiştir. 

2023/2024 Sezonu için anlaşmış olduğu peşinat bedelinde hiç bir bekleme ve yardımcı olma tarafına gitmeyip, kadro dışı kalması ve disiplinsiz hareketlerinin de etkisiyle dava yoluna gitmiştir. Verilen süre zarfında kulübümüzle sözleşmesi fesih olmuş, sözleşmesi gereği alacağı ücret TFF UÇK kurulunun vereceği karar ile hesabına yatırılacaktır. Kamuoyuna Duyurulur.”