Hatipoğlu; “Bu Millet Kimseye Mecbur Değildir” Foto Galeri: Hatipoğlu; “Bu Millet Kimseye Mecbur Değildir”

İyi Parti Karaman Belediye Başkan Adayının tanıtımı için Kent Otel de program düzenledi.

Programa, İyi Parti İl Başkanı İsmet İlmi Hatipoğlu, İyi Parti Belediye Başkan Adayı Nihal Tümene ve parti üyeleri katıldı.

Program Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Hatipoğlu, “Biz İYİ Parti olarak Türkiye’de iki ruh arasına sıkıştırılmış milletimize üçüncü bir yol açmak adına yaklaşık bundan 4 veya 5 ay öncesinde yola çıktık. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarımızın hepsi milletimizin adınaydı. Milletten ayrı hesap yapanlar, milletin oyunu cebinde hazır görenlere ‘Bizde varız’ bu millet kimseye mecbur değildir. Bu milletin talepleri doğrultusunda siyaset yapan bir siyasi parti vardır o da güneşin en yüksek şekilde ışık verdiği İYİ Parti’dir. Türkiye genelinde değişik yorumlara da vesile oldu. İYİ Parti kurulurken birisine seçim kazandırmak veya birisine seçim kaybettirmek gibi bir kaygıyla kurulmadı. İYİ Parti, mevcut tek adamlı sistemin sona erdirilmesi adına bir hareket başlattı ve referandumda ‘Hayır’ diyen Türk milliyetçileri bu partinin kurulmasına vesile oldu. Bende bu çalışmaların içerisinde yer alan ve Karaman’da kurucu il başkanlığı yapan birisiyim. Bizler kimseyi hasım gören bir anlayışla davranmıyoruz. Bütün siyasi partilerin adayları çok saygın, bizim için sadece hizmet yarışı içerisinde olduğumuz arkadaşlarımız, dostlarımızdır. Yarın, hazırladığımız bu projelerin daha kapsamlısı da gelecek. Bu hazırladığımız projeleri isteyen diğer siyasi partilerdeki aday arkadaşlarımız kullanabilir. Yarın seçimden sonra bu projeleri uygulamak adına bizden de bir katkı isterse biz Karaman adına Karamanlı adına ülkemiz adına bütün fedakârlığa hazırız, bu çalışma içerisinde amele olmaya da hazırız. Biz Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi Karaman’da da değişik bölgelerde adaylarımız çalışmalarına başladı ve bu dönemi biz Karaman’da en yüksek sonuca gidebilecek bir çalışmayla tamamlayacağız. İnşallah adaylarımız milletimiz tarafından teveccüh görür ve hizmete laik görünür, hizmet makamına ve oradan da milletimize hizmet etmeye başlar. Ancak milletimizin tercihi şu veya bu oldu diye milleti asla suçlamayız. O tercihe saygı duyup gerekeni yaparız. Çünkü biz milletsiz bir siyaseti asla düşünmüyoruz. Milletin talepleri doğrultusunda siyaset yapmaya gayret ediyoruz. Özellikle büyükşehirlerde partimize yönelik şu veya şu dedikoduların hiçbirinin arkasına düşmüyoruz. Biz sadece milletimizi ve milletimizin taleplerini düşünüp ona göre siyaset yapıyoruz” dedi.

Açılış konuşmasının ardından İyi Parti Belediye Başkan Adayı Nihal Tümene kendisini tanıtarak, projeleri hakkında bilgiler verdi.

Program toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

NİHAL TÜMENE ÖZGEÇMİŞ

Adı Soyadı: Nihal TÜMENE

Doğum Tarihi: 1966

Eğitim:

Yıldız Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans (1992 - 1996), İnşaat Mühendisliği Bölümü Mekanik Anabilim Dalı

Yıldız Teknik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü Lisans, (1983 - 1988)

İş Deneyimi:

 • Karaman Mahkemelerinde Bilirkişi olarak görev yapmaktayım.
 • Yapı Denetim Şirketi (2012 – Günümüz ) Karaman Uygulama ve Proje Denetçisi.
 • Karaman Belediyesi (2007 - 2012) İmar Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğünde; Proje kontrolü, Kaçak yapı takip, Yapı Kullanma İzin Belgesi verilmesi, İhale dosyası hazırlanması, İnşaat kontrolü, Hakediş hazırlanması konularında çalıştım. Emekli olarak işten ayrıldım.
 • Boğaziçi İnşaat, (Kendi proje bürom) (2004 - 2007) Karaman
 • Mesa Mesken San.A.Ş. (1999 – 2002) İstanbul İhale - Metraj Grup Şefi;
 • Üçem Taah. Tic. (1996 - 1999) İstanbul Hakediş ve Sözleşme çalışmaları.
 • Key Tekstil, (1996) Planlama Elemanı
 • Mimarlık Bürosu (1995 - 1996) İstanbul Turistik tesis Statik-betonarme proje çalışmaları.
 • Erdemli Proje ve Müşavirlik Ltd.Şti (1988 - 1992) İstanbul Sanayi yapılarının statik-betonarme projeleri çalışmaları.
 • Mühendislik Bürosu (1987 - 1988) İstanbul Konut projelerinin statik-betonarme proje çalışmaları.

STK:

İMO : İnşaat Mühendisleri Odası Karaman Temsilciliği

 • 2021-2024 yılları arasında Temsilci görevinde bulundum. Adaylık sürecinde etik açıdan istifa etmeyi daha uygun bularak görevimden ayrıldım.
 • 2018-2021 yılları arasında Temsilci Yardımcısı görevinde bulundum.

İYİ PARTİ: 2018 Yılı Aralık ayında İyi Partiye üye olarak Merkez İlçe Yönetim kurulunda yer aldım. Kongre kapsamında İl Yönetim kurulunda yer alarak önce Ekonomi ve Kalkınma Pol.Bşk, daha sonra İl Sekreteri olarak görevlendirildim. Mahalli İdareler seçimlerinde aday adayı olmak üzere görevimden istifa ettim.

TEMA: 2023 yılında üye oldum.