Her şey Halkın Huzurunu Sağlamak İçin Foto Galeri: Her şey Halkın Huzurunu Sağlamak İçin

Karaman İl Emniyet Müdürlüğünün asayiş, narkotik ve trafik olayları başta olmak üzere vatandaşların huzurunu bozacak her türlü suçun engellenmesine yönelik yürüttüğü çalışmalar sürüyor.

3 ve 9 Şubat tarihleri arasında yapılan çalışmalarda 2 bin 743 şahıs sorgulandı, çeşitli suçlardan aranan 23 şahıs yakalanırken 14 şahıs ise tutuklandı.

37 araç sürücüsüne ehliyetsiz/yetersiz ehliyetle araç kullanmaktan, 18 araç sürücüsüne alkollü araç kullanmaktan, 15 araç sürücüsüne kamunun huzurunu ve düzenini bozacak şekilde araç kullanmaktan, 17 okul servisi sürücüsüne evrak eksiliği ve kural ihlalinden işlem yapıldı. 59 araç trafikten men edilirken 20 şahsın sürücü belgesine el konuldu.

Denetimler esnasında; 11 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet tüfek, 18 adet fişek, 5 adet kesici alet, bin 293 gram uyuşturucu madde ve 38 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada kentin huzur ve güven ortamının devamlılığını sağlamak amacıyla çalışmaların kesintisiz bir şekilde devam edeceği bildirildi.