Foto Galeri: “Haydi Çocuklar Camiye Yarışması” Pazartesi Günü Başlıyor

Çocuklara namaz kılma alışkanlığı kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen yarışma, 22 Ocak 2024 Pazartesi günü Sabah Namazıyla başlayacak 31 Ocak 2024 Cuma günü Yatsı Namazıyla tamamlanacak.

Her yıl büyük bir ilgi gören yarışmaya katılmak isteyenler, haydicocuklarcamiye.com web sayfasından kayıt yapabilecek olup, son kayıt zamanı 23 Ocak 2024 Salı, saat 23:59’a kadardır.

Sürpriz hediye kutusunda herkes kendine göre bir hediye bulabilecek!

Proje sonunda 350 ile 450 arası puan kazanan kız çocuklar ile 380 ile 450 arası puan kazanan erkek çocuklar içerisinden, kura ile yapılan çekilişte sürpriz hediyeler veriliyor. Çekiliş ile kazanılan hediye kutusunda bu yıl yalnız çocuklar için değil, aileler için de hediye bulunuyor.

KARAMAN’A 50 ADET ÖDÜL

Atak Gençlik ve Spor Kulubü, Karaman İli genelinde 50 adet hediye kutusu çekilişle verileceğini açıkladı.

Kazandığı puan ne olursa olsun, yarışmaya katılıp çaba sarf eden her bir çocuğa asıl ödülün ebeveynler ve büyükler tarafından verilmesi tavsiye ediliyor.

EK PUAN KAZANDIRAN KURAL!

Yarışmaya katılan çocuklar, namaz vakitlerinde hem camilerde hem de bulundukları yerde namaz kılarak puan kazanabiliyorlar. Camide cemaatle kılınan namazlara ise ek puan veriliyor. Kılınan namazların, çocuklar ya da ebeveynleri tarafından www.haydicocuklarcamiye.com adresinden ilgili bölüme işaretlenmesi gerekiyor.

Mekan sınırlaması olmayan yarışmada başarılı olmak için, 10 gün boyunca namazların vaktinde kılınması yeterli oluyor.

VAKTİNDE KILINAN HER NAMAZ PUAN KAZANDIRACAK

Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklara namaz kılmayı sevdirmeyi amaçlayan projeye katılımda yaş sınırı olmayacak ancak hediye çekilişi 6-13 yaş aralığındaki kız ve erkek çocuklar için yapılacak.

Sabah Namazına 10 puan, Yatsı Namazına 8 puan verilen yarışmada, Öğle, İkindi ve Akşam Namazlarından ise 5’er puan kazanılıyor. Ek olarak camide cemaatle kılınan Sabah ve Yatsı namazları için 3’er puan, diğer vakitler için ise 2’şer  puan kazanılıyor.

Projeye katılacak çocuklar namazlarını evde, camide kılabileceği gibi bazı vakit namazlarını ebeveynleriyle birlikte veya tek başına da kılabilir. Proje amacı ve kapsamı, sadece bir yarışma olmayıp deneyimleme eksenli bir etkinlik olan Haydi Çocuklar Camiye projesi, iyi bir geleceğin güzel ahlaklı ve iç huzura sahip kişiler yetiştirmekle olacağı inancıyla düzenleniyor.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgi ve kayıt formu haydicocuklarcamiye.com adresinde yer alıyor.­

Karaman İli için İrtibat Telefon Numarası: 0 543 236 82 11