Yapılan yazılı basın açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“7 Ekim 2023 günü Gazze’de masum ve mazlum insanların katledilmesi insanlık adına utanç vericidir. Bizler terör nereden gelirse karşısında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Kundaktaki bebekleri, çocukları, yaşlıları, kadın ve erkek sivilleri katledenleri devlet terörü estirenleri lanetliyoruz.

Gazze halkı, yıllardır temel haklarından mahrum bırakılmış ve yaşam koşulları her geçen gün daha da kötüleşmektedir. İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi’nde yaşayan insanlar, temel ihtiyaçlara erişimlerinin sınırlanması, elektrik ve su kesintileri gibi ciddi sorunlarla karşı karşıya kalmıştır. Ayrıca, Gazze’de ibadethaneler, hastaneler, okullar, hepsi acımasızca vurulmaktadır. Bu durum, masum sivillerin hayatlarını tehdit etmektedir. Ateşe benzin dökmenin, hele hele sivilleri ve sivil yerleşim yerlerini hedef almanın kimseye bir faydası olmayacaktır.

Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde coğrafyamızı bu zorlu durumdan en kısa sürede kurtarmak için büyük bir çaba sarf ediyor. Karaman İl Genel Meclisi olarak bizler de işgalci İsrail’in yaptığı katliamları şiddetle ve esefle kınıyor, bölgede barış ikliminin bir an evvel tesis edilmesini temenni ediyoruz. Dualarımız ve desteklerimiz, dün olduğu gibi bugün de Filistinli kardeşlerimizin yanındadır. Filistin'de hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyor, yaralılara acil şifalar temenni ediyoruz.”