Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İrfan Ataseven Anadolu Lisesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Festivali kapsamında, okul İngilizce öğretmenleri Alper BODUR ve Muhammed UĞUR rehberliklerinde bu yıl 2. sini düzenlenen ‘GELENEKSEL GENÇLİK FESTİVALİ’ ile , gençlerin bayramı bayram gibi yaşamaları için yoğun emek sarf ediyor.

20 Mayıs 2024 Pazartesi günü İAAL okul spor salonunda yapılacak festivalde birbirinden eğlenceli ödüllü oyunlar, spor tutkunlarını kıskandıracak yarışmalar, neşeli sürprizler, eğlence, yemek kısacası günü “ Bayram” yapacak her şey mevcut. Festivalde öğrencilerimize desteğini esirgemeyen; American Life Karaman, Ata Kitabevi, Begüm Döner, Bircan Bilgisayar, Danış Kitabevi, Genç Kitabevi, Hatıra Tantuni, Hebebciler, Işıkoğulları Patisserie, Karaman Bilişim, Karaman Park Kitapus, Kardelen Etliekmek,  Kasap Hasan Izgara, Kızılötesi Bilgisayar ,Kitap Dünyası,Kornet Dondurma, Marina Pizza, Nazif Kara, Pal Özel Eğitim Kursu, Saray Kırtasiye Sanayi Şube esnaflarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

Festival 20 Mayıs 2024 Pazartesi günü saat: 09:30 da İrfan Ataseven Anadolu Lisesi Okul Spor salonunda başlayacaktır. Tüm öğrenci, veli ve halkımız davetlidir."