İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç başkanlığında, 14 Şubat 2024 tarihinde Strateji Geliştirme Şubesi ve Ar-Ge Birimi koordinesinde Millî Eğitim Müdürlüğü birim şefleri ile bir araya gelindi.

Toplantının ana gündem maddesi, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan Stratejik Plan oldu. İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç'ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Bakanlık Stratejik Planı detaylı bir şekilde incelendi ve üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Bu çerçevede, Bakanlık hedefleri, öncelikleri ve stratejileri gözden geçirilerek, Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün buna uygun bir strateji belirlemesi amaçlandı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü, eğitim kalitesini artırmak, öğrenci başarısını yükseltmek ve toplumsal ihtiyaçlara uygun bir eğitim sistemi oluşturmak amacıyla yeni stratejik planı hazırlama çalışmalarına devam ediyor.

Stratejik Plan'ın tamamlanmasının ardından il genelindeki eğitim politikalarının belirlenmesi ve uygulanması konusunda önemli adımların atılması hedeflenmektedir.