"Karaman Yaşam ve Eğitimde Yapay Zeka" Semineri Verildi Foto Galeri: "Karaman Yaşam ve Eğitimde Yapay Zeka" Semineri Verildi

Karaman Valiliği, Karamanoğlu Mehmetbey Ünivesitesi ve İstanbul Karamanlılar Eğitim,  Kültür ve Sosyal Dayanışma  Vakfi işbirliğinde gerçekleştirilen program saygı duruşunda  bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde düzenlenen seminerin açılış konuşmasını yapan Hatice Sarıibrahim, dijital teknolojilerin eğitimdeki rolünün giderek arttığını belirterek eğitimde dijital dönüşümün öğrenme süreçlerini zenginleştirdiğini ve öğrencilerin daha etkili bir şekilde bilgiye ulaşmasını sağladığını ifade etti. 
Eğitimde dijital dönüşümün gerçekleştirilmesi için atılacak adımlar ve bu alandaki mevcut çalışmaların detaylı bir şekilde ele alındığı programın devamında katılımcılara yönelik Eğitimde Dijital Dönüşüm semineri verildi.
Programın akabinde, ülkemizin önde gelen üniversitelerinden konuşmacı olarak seminere katkı ve katılım sağlayan akademisyen  ve bilim insanlarının yanı sıra kurum ve kuruluşlara teşekkür eden Hatice Sarıibrahim'e etkinliğe katkılarından dolayı katılım belgesi takdim edildi.