Karaman’da GSB Yurtları Arası Voleybol Turnuvası Foto Galeri: Karaman’da GSB Yurtları Arası Voleybol Turnuvası

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel hale gelen spor müsabakaları bu yılda iller arasında düzenlenen il seçmeleri ile başladı.

Karaman’da da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlar arasında düzenlenen voleybol müsabakalarında kazanan takımlar belli oldu. Yunus Emre Spor Salonu’nda 2 hafta süren müsabakalara kız yurtlarından 150, erkek yurtlarından 60 öğrenci katılım sağladı. Voleybol severlerinde yoğun ilgi gösterdiği müsabakalar sonunda kızlar kategorisinde Nefise’nin Yıldızları, erkeklerde ise Sağlıkçılar takımları birinci oldu.

Kategorilerinde birinci olan takımlar ileri bir tarihte Türkiye genelinde düzenlenecek grup müsabakalarında Karaman’ı temsil edecek.

Dostça oynanan müsabakalar sonunda kazananın dostluk olduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “GSB Karaman yurtlarında barınan öğrencilerimizin beden ve ruh sağlıklarının korunması, geliştirilmesi, onlara disiplinli çalışma alışkanlığı kazandırılması, spora ilgi duymalarının sağlanması, enerjilerinin olumlu yönetilmesi ve öğrenciler arasındaki iletişimin geliştirilmesi amacıyla yurtlarımızda sportif  faaliyetleri kapsamında voleybol turnuva gerçekleştirdik. Dostça gerçekleşen müsabakalar sonunda ilimizi grup müsabakalarında temsil edecek takımlar belli oldu. Dereceye giren takımlarımızı tekrar kutluyor, grup müsabakalarında başarılar diliyorum.”