Karaman'da İlköğretim Haftası Kutlandı Foto Galeri: Karaman'da İlköğretim Haftası Kutlandı

Cumhuriyet Nihat Arslan İlkokulunda düzenlenen program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Eğitimin, üzerinde titizlikle durulması gereken, kararlılık isteyen ve süreklilik taşıyan uğraş dolu bir süreç olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan; “Geleneğimizde, yeni anne baba olmuş kişilere ilk duamız “Vatanına, milletine hayırlı bir evlat olsun.” sözüdür. Bu söz okullarda hayat bulur, değerli öğretmenlerimizin önderliğinde millî, manevi benlikle aklı ve iradesi kendi ülkesinin topraklarında yetişmiş öğrencilerimizle gerçeğe dönüşür. Asırlık bir çınar olan Cumhuriyetimizi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çizmiş olduğu Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesinde nice yüzyıllara taşıyacak olan eğitim ordumuzla öğrencilerimizi yetiştirmeye devam edeceğiz." dedi.

“BÜTÜN GAYRET VE ÇABAMIZ SİZİN İYİ BİR GELECEK İÇİN, DAHA İYİ EĞİTİM ALARAK DAHA GELİŞMİŞ VE ZENGİNLEŞMİŞ BİR ÜLKEDE YAŞAYABİLMENİZ İÇİNDİR.”

"Sizler bizim en değerli varlığımızsınız." diyerek konuşmasını sürdüren İl Müdürü Mehmet Çalışkan, " Bütün gayret ve çabamız sizin iyi bir gelecek için, daha iyi eğitim alarak daha gelişmiş ve zenginleşmiş bir ülkede yaşayabilmeniz içindir. Büyüdükçe, ülkemize, milletimize, insanlığa, duyduğunuz sevgiyi de büyütün içinizde. Hayalleriniz de içinizdeki sevgi kadar büyük olsun. Siz sadece şehrimizin, ülkemizin değil tüm dünyanın umudunu taşıyorsunuz. Bu uğurda sizlere her zaman güveniyor ve inanıyoruz.” ifadelerini kullandı

“SİZLERİN HAYALLERİ VE BEKLENTİLERİ, BİZLERİN BU İNANCI VE GAYRETİ HER ALANDA LİDER ÜLKE OLMAYI MÜMKÜN KILACAK NESİLLER YETİŞTİRMEMİZİ SAĞLAYACAK.”

Konuşmasında velilere de seslenen Çalışkan, "Elinden tutarak, heyecanla okullarımıza getirdiğiniz çocuklarınız, emanetimizdir. Sizlerin hayalleri ve beklentileri, bizlerin bu inancı ve gayreti her alanda lider ülke olmayı mümkün kılacak nesiller yetiştirmemizi sağlayacak. Bugün dünden daha güzel; yarın ise daha aydınlık olacak. Sizler de öğretmenlerle, eğitim ailemizin en yakın bireyleri olarak bu sürecin içindesiniz. Hayalleriniz ve beklentileriniz, bizlerin inancı ve gayreti ile her alanda lider ülke olmayı mümkün kılacak nesiller yetiştirmemizi sağlayacaktır." diye konuştu.

Mehmet Çalışkan konuşmasının son bölümünde eğitim camiasının başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmemiz temennisinde bulundu. "

Yapılan konuşmaların ardından dördüncü sınıf öğrencileri birinci sınıf öğrencilerine "hoş geldiniz" çiçeği verdi.

Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması ve halk oyunları ekibinin yapmış olduğu gösterilerin ardından tören sona erdi.

Tören sonrası Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim ve beraberindekiler öğrencilere kitaplarını dağıttı.

Programa, Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Alkan, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, kurum müdürleri ve veliler katıldı.