Karaman Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı ( KAREV)’de 3 Haziran 2024 Pazartesi akşamı saat 19:30’da Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi Farabi salonunda bir etkinlik düzenledi.
Etkinliğe katılım oldukça fazlaydı. Vakıf Başkanı Veli Bozkır’ın Vakıf faaliyetleriyle ilgili açış konuşmasında yapılan işlerin yanında Türkçemizin ve ülkemizin içinde bulunduğu yabancı istilasına dikkat çekti. 
Daha sonra Türk Dil Kurumu başkanı Prof. Dr. Osman Mert Sohbet ve konferans havasında katılımcılara Türk dilinin önemini ve tarihi boyutu içinde Türklerdeki dil birliğinin ve alfabenin bozulmasını ve farklılaşmasını anlattı. Dil, kimlik, Kültür ve birlik üzerinde durarak Türk dünyasındaki Türkçe çalışmalarını anlattı. 
Ardından Türk sanat müziği konserine geçildi. Konser çalışmalarını yürüten şefin rahatsızlanması nedeniyle onun yerine gelen Atılım Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlisi Seçil Ak Kutlu’nun 3 ay gibi çok kısa sürede, Hicaz, Nihavent ve Kürdili Hicazkâr makamları ağırlıklı olmak üzere, hazırlayıp konser verecek hale getirdiği koro birinci bölümde 14, ikinci bölümde de yine 14 şarkıyı koro ve solo olarak izleyicilere büyük bir başarı ile sundu.
Zaman zaman seyircilerin de katıldığı konser izleyiciler tarafından oldukça beğenildi. Güzel bir müzik ziyafeti oldu katılanlar için.