KMÜ Öğrencileri ‘Çocuk İstismarı ve İhmali’ne Dikkat Çekti Foto Galeri: KMÜ Öğrencileri ‘Çocuk İstismarı ve İhmali’ne Dikkat Çekti

Sağlık, Kültür Spor Daire Başkanlığı Sergi Salonunda düzenlenen etkinliğin açılışına üniversite personeli ve öğrenciler katıldı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü son sınıf öğrencileri ve topluluk üyelerinin ‘Çocuk İstismarı ve İhmali’ konusunda hazırlamış olduğu yazı, görsel ve materyaller katılımcıların dikkatine sunuldu.

ÇOCUK İSTİSMARI VE İHMALİ ARTIYOR”

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin Akademik Danışmanı Doç. Dr. Vildan Apaydın Cırık, Tüm dünyada ve Türkiye’de çocuk istismarı ve ihmalinin arttığını vurgulayarak şunları söyledi: “Çocuk ihmali ebeveyn ve bakım veren kişinin çocuğun eğitim, sağlık, barınma, beslenme ve güvenli ortamın sağlanması gibi temel ihtiyaçlarını sağlayamamasıdır. Öğrencilerimiz medyada çocuk istismarı, cinsel istismar, duygusal istismar, fiziksel istismar, sosyal medya istismarı ve akran zorbalığı konusunda hazırladıkları materyallerle bu konuya dikkat çekmek istediler. Amacımız bu konudaki farkındalığı arttırmak ve küçük çocukların sesi olmak. Emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”