Akgün, açıklamasında şunları söyledi: “Değerli Karamanlı hemşehrilerim, Seçimler, demokrasinin en temel unsurlarından biridir ve toplumun siyasi katılımını sağlamak açısından büyük önem taşır. Bu anlamda 31 Mart Yerel Seçimlerini geride bıraktık. Biz her aday gibi şehrimizin daha güzel daha yaşanabilir olması için aday olduk. Adaylık sürecinde düzeyli, pozitif, hizmet ve proje odaklı bir seçim kampanyası yürüttük. Bu maksatla Karaman’ın ihtiyacı olan, bizim de altyapısını ve kaynağını tasarladığımız, hayata geçirilebilir projelerimizi halkımıza anlatmaya çalıştık. Elbette bu süreçte mevcut yönetimim hatalarını ve eksik yanlarını da ifade ettik. 
Karaman'ın güzel ve asil insanları, her zaman olduğu gibi taktir sizlerin. Karamanlı hemşerilerimizin tercihi başımız üzerinedir. Karaman Belediye Başkanlığını kazanan Savaş Kalaycı’ı ve MHP teşkilatlarını kutluyor başarılar diliyorum.
Bu seçimlerde bize desteğini esirgemeyen başta Karaman halkı olmak üzere, teşkilatlarımıza, STK’larımıza, basın mensuplarına ve bu zorlu süreçte yanımda olan aileme sonsuz teşekkür ediyorum.
Seçimden öncesi son açıklamamızda da dediğim gibi; “Seçim sonucu ne olursa olsun, kazanan Karaman olsun. Birlik ve beraberlik olsun, kardeşlik olsun, dostluk olsun ve Karaman inşallah huzur şehri olsun. “
Hayırlı Ramazanlar, hayırlı bayramlar diliyorum.”