MÜSİAD Karaman Şubesi Dost Meclisinde Buluştu Foto Galeri: MÜSİAD Karaman Şubesi Dost Meclisinde Buluştu
Kahvaltıya, Şube Başkanı Musa Akgül, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Önder Demirkollu, MÜSİAD üyeleri ve konuk misafirler katıldı.

Açılış konuşması ile katılımcıları selamlayan Gorget Restaurant yetkilisi Mustafa Korkmaz katılım sağlayan tüm MÜSİAD üyelerine teşekkür etti. Kısaca firma ve özgeçmişinden bahseden Korkmaz, Korkmazlar Grup olarak faaliyet alanlarından bahsetti.

Selamlama konuşmalarının diğer konuşmacısı Teşkilat Başkanı Osman Erdoğan, sözlerine  Iğdır FK ile Karaman FK arasında oynanan mücadelede takım kafilesi ve Ahmet Kapar’a yönelik yapılan saldırıları kınayarak başladı. Erdoğan, MÜSİAD olarak yeni kuruluş olan MTO MÜSİAD Ticaret Ofisi hakkında çalışmalarının devam ettiğine, şube olarak üyeleri firmalarında ziyaret edip, MTO sistemine dahil ederek ürünlerinin en hızlı ve kolay şekilde pazarlamalarına yardımcı olacaklarını ifade etti.

Programın devamında MÜSİAD Karaman Şube Başkanı Musa Akgül ise yaptığı konuşmasında; “Öncelikle aramızda bulunan yeni üye ve üye aday arkadaşlarımıza öncelikle hoş geldiniz diyorum. 33. Yıl Dönümünü kutlayan MÜSİAD, ticaretin tüm verimliliğinin üyelere yansıtan bir kurum olmuştur. Bu yıl Ocak ayı gerçekleştirdiğimiz genel kurulumuz sonrası yaptığımız faaliyetleri, ortak projelerimizi ve diğer gündem konularımızı Pazartesi hasbihal toplantılarımızda değerlendirme imkânı bulmaktayız. O yüzden hasbihal toplantılarımıza katılımlarınızı önemle rica ediyorum. Siz değerli üyelerimiz için önem sarf eden kurumsal anlaşmalarımızı ve faaliyet programımızı kısaca şube müdürümüz birazdan sizlere bahsedecektir. Ayrıca ilk 6. Ay yapılan faaliyetler ve ikinci 6. Ay’da planlanan programımızı nasip olursa diğer kahvaltı toplantımızda yerel basınımız da ki temsilcileri de davet ederek bir sunum ile gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Değerli üyelerimiz; MÜSİAD her şey den önce büyük bir ailedir, bizleri ve üyelerimizin birbirleri ile iletişimini kolay bir şekilde, Ülkemizde 81 ilde, dünyada 74 ülkede çok rahat bir şekilde sağlamaktadır. Bu imkândan tüm üyelerimizin faydalanmasını özellikle tavsiye ediyorum. Ben sözlerime son vermeden önce katılım sağlayan tüm üyelerimize tekrardan teşekkür ederim” dedi.

Programın açılış gündemi hakkında bilgi veren şube müdürü Hüseyin Çölmek konuşmasında; “Üyelerimize yönelik yeni yaptığımız 10 adet ortak satın alma indirim anlaşmaları hakkında kısaca; İlimizde ki Eğitim kurumları, sağlık kurumları, oteller, restaurantlar ve kargo anlaşmalarımız ile ortalama üyelere yüzde 25 ‘i kapsayan anlaşmalarımızı sizlere paylaşıyoruz”. dedi.  Çölmek ayrıca diğer yapılan faaliyetler hakkında da katılımcılara bilgi aktarıldı.

Program, Şube Başkanı Musa Akgül’ün katılım sağlayanlara teşekkür etmesi ve Nar Tablo firma sahibi Arif Koçak’ın kahvaltı programına ev sahipliğinde bulunan Korkmaz kardeşlere hediye takdimi ile son buldu.