Bifa Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı İsmail Ayoğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Yarışmanın amacı ve Konusu: Yaşadığımız şehir Karaman’ın tarihi ve doğal güzelliklerini geleceğin yetişkinleri öğrenciler tarafından fotoğraflanarak şehrimiz Karaman’ı tanıyıp tanıtımına katkı sağlamak.

Yarışma Organizasyonu: Yarışma, Karaman Bifa Ortaokulu Müdürlüğü, Okul Aile Birliği ve Larende Fotoğraf Derneği, desteği ile yapılacaktır.

Katılım Şartları:

· Her katılımcı en fazla 4 eser ile yarışmaya katılabilir.

· Yarışmaya sadece Karaman Bifa Ortaokulu öğrencileri katılabilir.

· Yarışmaya katılım için fotoğraf makinası ve cep telefonu ile çekilmiş fotoğraflarla katılınacaktır, yalnız fotoğraf üzerinde herhangi bir isim, tarih ya da işaret bulunmayacaktır.

· Yarışmaya gönderilen fotoğraflar, uzun kenarı en fazla 100 cm, kısa kenarı 70 cm; uzun kenarı en az 50 cm, kısa kenarı 35 cm’i geçmeyecek şekilde en az 1MB- en fazla 5 MB boyutta, JPEG formatında kayıtlı olarak gönderilecektir. Fotoğraflar renkli ya da siyah beyaz olabilir. Dereceye giren fotoğrafların yüksek çözünürlüklü orijinal kopyaları katılımcıdan istenecektir.

· Her fotoğrafın dosya ismi “Katılımcının Adı_Soyadı_Okul No” olacak şekilde verilecektir.

Örnek olarak Adı: Ayşe Eren ve Numarası:1042 olan öğrencimiz yarışmaya göndereceği dosyaya “Ayse_Eren_1042” adını vermelidir.

· Çekilen fotoğraflar öğrenciye ait olmalıdır, öğrenci tarafından çekilmediği anlaşılan fotoğraflar diskalifiye edilecektir.

· Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafın tamamen kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

· Katılımcı, yarışmaya başvuru yaptığı fotoğrafının münhasır bir kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini; buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince fotoğrafının çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için süresiz olarak Larende Fotoğraf Derneği ve Bifa Ortaokulu Müdürlüğüne izin verdiğini kabul eder.

 · Fotoğraf teslimi USB ile Okul yönetimine teslim edilecektir, fotoğrafların orjinalliği bozulmaması için fotoğraf makinası yada telefondan direk USB ye aktarılmalıdır” dedi.