Nihayet emekliye zam yaptılar acaba neye göre zam yaptılar? Enflasyona göre desem benim enflasyon anlayışıma ters, yani hesap ortada bir insanın temel gıdası nedir acaba diye sormazlar mı insana. Çay mı şeker mi salatalık mı patates mi soğan mı hayır efendim insan bunlarsız da yaşayabilir. Ama ekmeksiz ve susuz yaşayamaz peki un temel bir gıda maddesi ise acaba yüzde kaç zamlandı yüzde 24 mü yoksa yüzde yüz mü?  E o zaman neden ben ve benim gibiler neden %24 zam alıyor acaba?

Gelelim kimlerin nasıl zam aldığına taban aylık 2500 lira yapıldı amenna bunu anlarım. Adam 3600 TL’den emekli olmuş 2500 alıyor yani bir hesap yapalım 3600 ÷ 30 =120 ay pirim yatırmış ve emekli olmuş.  Şu andaki fiyattan hesaplarsak Ayda 1500 TL SGK ya pirim ödemişse 180.000 TL para yatırmış demek.

Peki, 9000 gün pirim ödeyip emekli olan birisi ise SGK ya 450.000 TL para yatırmış ve aldıkları aylık aynı. Adalet bunun neresinde adam bağ kura 100.000 yatırıp emekli olmuş oda aynı maaşı alıyor. Yani 2500 TL. Hadi bakalım bu hesaba göre ben 2 kere emekli olmam gerekmez mi? Yahu benim fazladan yatırdığım 5 bin günlük pirimim nerde kim çaldı? Davacıyım efendim hakkımı geri istiyorum şimdi diyecekler ki. O zaman eski hükümet öyle yapmış yanlış yapmış e şimdi siz neden doğru yapmıyorsunuz. SGK’dan şikâyetçiyim sorumlu kim ise ondan şikâyetçiyim. Hakkımı helal etmiyorum.

Değerli dostlar bu sadece benim sorunum değil milyonlarca garip gurabanın sorunu. Acaba diyorum Emekliler Derneği ne iş yapar. Bu şartlarda emekli olup hakkını alamayan insanların sesi olmak istedim. İstediğim tek şey adalet. Hani Adalet mülkün temeliydi bu temeli kim yıkıyor acaba? İnsaf ben bu adaletten de şikâyetçiyim.

Kime anlatayım bu haksızlığı derken siz değerli dostlar geldi aklıma. Daha çok anlatacak şey var ki hangisini anlatayım. Bizim gibi nice insanların haklarını savunmayan 650 kadarcık milletvekillerimden de şikâyetçiyim. Kocaman mecliste otururken biraz da şu milletin sorunlarını dinleseniz. Çok şey mi istiyorum acaba. Yav ben ne diyorum neler istiyorum. Hani intibak yasasına ne oldu? Bende inanmıştım ah saf kafam ah. Ben kendimden de şikâyetçiyim...