banner464

Ak Gençler Büyük Kongreye Gidiyor

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları’nın 3. Olağan Kongresi 29 Nisan 2012 Pazar günü saat 11.00’de Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılacak.

Ak Gençler Büyük Kongreye Gidiyor

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları’nın 3. Olağan Kongresi 29 Nisan 2012 Pazar günü saat 11.00’de Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılacak.

25 Nisan 2012 Çarşamba 13:52
809 Okunma
Ak Gençler Büyük Kongreye Gidiyor
 Konu ile ilgili AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Selçuk ANKARALI yapmış olduğu açıklamada; 

“Siyasette gençlere yer vermek ustalığın şiarındandır.” düsturuyla yola çıkan AK PARTi, kuruluşuyla eş zamanlı olarak kurulan Gençlik Kolları Teşkilatı, Türkiye genelinde 81 il ve 892 ilçede 2 milyona yakın üyesiyle Türkiye’nin gençlerden oluşan en büyük sivil toplum kuruluşu olarak görev yapıyor.
Diğer siyasi partilerde gençlik kollarının sadece tabelası varken AK PARTi Gençliği, ilçe ve mahallelere kadar teşkilatlanmış; hizmet aşkını gönüllerinde diri tutan gençleri siyasetin merkezine alarak geleceğin AK PARTi’sini bugünden hazırlamaya başlamıştır.
AK PARTi, Gençlik Kolları’nı siyasetin bekleme odası değil merkezi yaparak, Türk Siyasi Hayatında bir ilki gerçekleştirdi ve Gençlik Kolları Teşkilatı’nı direk olarak Genel Başkan’a bağladı. Bu hamlenin meyvelerini 2009 ve 2011 yıllarında yapılan genel ve yerel seçimlerinde Türk siyasetine yüzlerce belediye ve il genel meclisi üyesi ve onlarca milletvekili kazandırdı.
AK GENÇLiK, sorgulayan, sahip çıkan ve savunan bir gençliğin inşası için çalışan Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, gençlere verdiği öneme kayıtsız kalmamış ve ‘Büyük Türkiye’ davası taşının altına elini koymuştur.
AK GENÇLiK olarak, gençlerin heyecanını ve bu vatana hizmet aşkını siyaset meydanında dile getirmesinin, gençlere ve gelecek kuşaklara verilen en büyük hediye olduğunun bilincindeyiz. Bu hediyeyi en güzel şekilde kutlamak ve sevdamızı dile getirmek için kongrelerimizi Gençliğin Bayramı olarak görüyoruz.
Geleceğe dair umudu olan, ‘Türkiye sevdası’na sahip gençleri 29 Nisan saat 11.00’deki bayramımıza bekliyoruz!

Son Güncelleme: 25.04.2012 21:24
Yorumlar