banner464

Ak Parti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Kerim Dereli, Ahmet Akça ve Ertuğrul Çalışkan’ın Mesajı

Ak Parti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Kerim Dereli, Ahmet Akça ve Ertuğrul Çalışkan’ın Mesajı

09 Ocak 2014 Perşembe 17:30
1049 Okunma
Ak Parti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
Ak Parti İl Başkanı Kerim Dereli'nin 10 Ocak Çalışan Gazateciler Günü Mesajı;
''Demokratik ve şeffaf bir toplumu mümkün kılan en önemli unsurlardan biri, özgür ve tarafsız basının varlığıdır. Tabii, haber ve bilgileri basın aracılığıyla toplumun istifadesine sunan, bu işin emekçileri de şüphesiz gazetecilerimizdir. Gece, gündüz, tatil, bayram, özel gün  demeden mesai yaparak büyük bir özveriyle emek harcarlar.
Basın mensuplarının çalışmaları, Türkiye’nin şeffaf, demokratik ve hür bir ülke olarak varlığını sürdürmesine hizmet etmektedir. Basın çalışanlarının sorunlarının çözülmesi, haklarının iyileştirilmesi, hakettikleri hayat şartlarına ve çalışma ortamlarına kavuşturulması, şüphesiz basınımızı ve dolayısıyla demokrasimizi daha da güçlü kılacaktır.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan da konuyla ilgili, “Farklı görüş ve düşünceleri objektif bir şekilde ortaya koyan tarafsız bir basının, toplumun bilinçlenmesinde dolayısıyla da barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli bir payı vardır. Bu bakımdan basın mensuplarının görevlerini çağdaş imkânlarla ve daha verimli şekilde yerine getirebilmelerine büyük önem veriyoruz.” demektedir.
Basınımız görevini yaparken, hukukun evrensel standartlarından sapmamalı, kişi hak ve hürriyetlerine saygıyı asla ihmal etmemelidir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın için yol gösterici değerler olmalıdır.
Milletçe birlik, beraberlik, güven ve istikrarı korumak ve devam ettirmek, basın camiamızın önderliğinde hepimizin en önemli görevidir. Basın mensuplarımızın, her konuda yapıcı, toplumu doğru bilgilendirme amaçlı olarak, sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine ve başarılı olacaklarına inanıyorum. Onların başarısına zemin hazırlamak, şimdiye kadar olduğu gibi daima bizim önceliklerimizden olacaktır.
Bu duygularla tüm basın emekçilerimizin, gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum,''dedi.

....................


Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akça 10 Ocak Çalışan Gazateciler Günü Mesajı;
Bağımsız, tarafsız ve ilkeli basın, toplumsal kalkınmanın, gelişmenin ve demokratikleşmenin en önemli unsurlarıdır.
 “Basın ahlak kurallarına uygun yapılan yayınlar, açık ve şeffaf toplum kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktadır. Bu nedenle yazılı ve görsel basın yayın organları toplumun sesi, gözü ve kulağı durumundadır. Ulusal ve yerel medyanın ilimizde üstlenmiş olduğu misyonuyla gece gündüz, yaz kış demeden daima bağımsız ve gerçekleri tüm çıplaklığı ile halkımıza sunarak çoğulcu bir demokrasinin önemini bir kez daha ortaya koymuştur.
 Vatandaşlarımızın ülkemizde ve dünyadaki gelişmeleri zamanında ve objektif bir şekilde haberdar olmasını sağlayan, her türlü zor şartlara rağmen görev bilincini kaybetmeyen fedakar basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, sağlık, huzur ve mutluluk dilerim,” dedi.


....................

Ak Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Çalışkan 10 Ocak Çalışan Gazateciler Günü Mesajı;
''Bugün sadece gazetecilik mesleğinin mensupları açısından değil, onların açtıkları pencereden dünyayı takip eden vatandaşlarımız açısından da son derece anlamlıdır'' 

''Zamanın canlı tanığı olan gazeteciler, kalemlerini tarafsız, özgür ve halkın yararına kullanabildikleri ölçüde dünyanın daha yaşanabilir hale getirilmesi için hizmet verebileceklerdir. Toplumsal bilinçlenmede katkı sahibi olan gazeteciler, aynı zamanda demokrasimizin standartlarının yükselmesini de sağlamaktadır. Üstlendikleri görevleri itibarıyla kamusal denetim işlevi de gören gazeteciler, ekonomiden siyasete, kültürden edebiyata, spordan sanata kadar hayatın her alanından bizleri haber sahibi yaparak, mesleklerinin değerini de kendileri fark ettirmektedir.”

Gazeteciler, toplumun çıkarlarını göz önünde bulundurarak, kamuoyunun doğru haber alma özgürlüğü yolunda hizmet etmek gibi büyük bir görevi üstlenmişlerdir.

''Şeffaf, demokratik, bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan birinin özgür ve tarafsız basının varlığı olduğu hepimizin malumudur. Yerel basınımız, her türlü fiziki koşulda ilimizde ve ilçelerimizde olan gelişmeler konusunda milletimizi bilgilendirmekte, vatandaşlarımızla devlet arasında köprü görevi görerek, kentimizin kültürel, sosyal, turizm ve ekonomik gelişiminde aktif bir rol oynamaktadır. 

Bu duygu ve düşüncelerle yaşadığımız dünyayı küçük bir pencereden bizlere sunan tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, görevleri başında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum,''dedi.
Son Güncelleme: 10.01.2014 01:34
Yorumlar