banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

Başkan Ünüvar: “Fiyatlar Makul Seviyeye Çekilmelidir”

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman İl Başkanı Mahmut Ünüvar, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin talimatı ile başlatılan “İndirim Teşvik ve Katılım Kampanyası” kapsamında Karaman’da çalışmalara başladıklarını söyledi.

SİYASET 24.12.2021, 09:58
219
Başkan Ünüvar: “Fiyatlar Makul Seviyeye Çekilmelidir”
banner762

Bu kapsamda Karaman’daki esnaf, sanayici, üretici, tüccar ve market yöneticileri ile temasa geçeceklerini belirten Başkan Ünüvar, “Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in işaretleri ile temel ihtiyaç ürünlerinin fiyatlarında indirime gidilmesi için başlatılan teşvik ve katılım kampanyası çerçevesinde tüm Karamanlı esnaflarımızı katkı sunmaya davet ediyorum” dedi.

Dövizdeki artışla birlikte peş peşe gelen zamların vatandaşın alım gücünü düşürdüğünü belirten Başkan Ünüvar konuyla ilgili yazılı açıklamasında:

“Döviz kurundaki yükselişin sona erdiği güne kadar aralıklarla açıklanan zamlar nedeniyle vatandaşlarımızın belli bir kesimi temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmıştır. Birkaç gün öncesine kadar sürekli yükseliş gösteren kur nedeniyle ürün fiyatlarının yükseldiği gerçekse de, bu durumu fahiş fiyat artışları ile fırsata çevirme girişiminde bulunan bazı kuruluşların varlığı da kamuoyuna yansımıştır. Nitekim gelinen süreçte dövizin yükselişi frenlenmiş ve yetkililerce gerekli müdahale yapılmıştır. Piyasalarda beklenen güvenin tesis edilmesi ve sakin bir işleyişe geçiş için gerekli adımlar atılmaya devam etmektedir. Hal böyle olmasına karşın hızlı yükseliş döneminde getirilen hızlı zamların halen olduğu gibi durması doğru değildir. Döviz kurundaki düşüş hızına göre de ürünlerde indirimlere gidilmeli ve fiyatlandırmalar süratle yeniden yapılmalıdır.

Birçok üründe düşük kur üzerinden yeni fiyatlandırma yapılmaması ve rakamların makul seviyeye indirilmemesi üzücüdür. Özellikle temel ihtiyaç ürünlerinde günümüze göre gerçek değerler belirlenmeli ve etiketler güncellenmelidir. Bu bağlamda Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in işaretleri ile Karaman ilimizde saha çalışması başlatmış bulunuyoruz. Perakende ve toptan satış üzerine faaliyet gösteren esnafımızdan, bu zorlu süreçte elini taşın altına koymasını talep ediyoruz. Milletimiz adına başlatılan bu kampanyaya katkı sağlamalarını temenni ediyoruz. Teşkilat olarak kent merkezinin yanı sıra ilçelerimizde de ilçe teşkilatlarımız aracılığı ile görüşmeler yapılacak ve kampanya anlatılacaktır. Üreten, satış yapan veya hizmet pazarlayan firmalarımızın kampanyaya katılımlarının yaygınlaştırılması, toplumsal rahatlama adına oldukça önemlidir.” Sözlerine yer verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 24 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@