banner464

BAŞKAN ÜNVER’DEN TAŞELİ BÖLGESİNE ZİYARET

CHP Karaman İl Örgütü Taşeli Bölgesindeki CHP örgütlerine bir dizi ziyarette bulundu. CHP İl Başkanı Ünver, “Taşeli bölgesindeki CHP örgütlerindeki kararlılık, bize güç verdi” dedi.

BAŞKAN ÜNVER’DEN TAŞELİ BÖLGESİNE ZİYARET

CHP Karaman İl Örgütü Taşeli Bölgesindeki CHP örgütlerine bir dizi ziyarette bulundu. CHP İl Başkanı Ünver, “Taşeli bölgesindeki CHP örgütlerindeki kararlılık, bize güç verdi” dedi.

05 Şubat 2015 Perşembe 17:04
984 Okunma
BAŞKAN ÜNVER’DEN TAŞELİ BÖLGESİNE ZİYARET
Yaklaşık bir ay önce göreve gelen CHP İl Yönetimi, Genel Seçimlerde izlenecek politikalar ve yol haritasını belirlemek ve örgütlerin nabzını tutmak adına Sarıveliler, Başyayla ve Ermenek CHP İlçe Başkanlıkları ile CHP’li Göktepe Belediyesini ziyaret etti. Ziyarete CHP İl Başkanı İsmail Atakan Ünver ve Milletvekili Aday Adaylığı için İl Başkanlığından ayrılan önceki İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı ve parti yöneticileri katıldı. CHP İl Yönetimi, ziyaretler sırasında örgüt yöneticileri ve vatandaşlarla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Yapılan ziyaretler sonrası bir değerlendirme yapan CHP İl Başkanı İsmail Atakan Ünver, “Göreve yeni gelmemiz nedeniyle Taşeli Bölgesindeki örgütlerimizle ve vatandaşlarımızla bir araya geldik. Gördüğümüz ilgi ve partililerimizin gözlerindeki ışık, bizleri memnun etti.  Sarıveliler, Başyayla ve Ermenek İlçelerimizin bulunduğu Toroslar’da hayat, gerek coğrafi şartlar gerekse de yaşam şartları bakımından gerçekten zor. Tüm bu zor şartlara rağmen vatanına, milletine, toprağına bağlı azimli ve kararlı insanlarla bir araya gelmek bizleri mutlu etti. Taşeli’nin en büyük problemi Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi, işsizlik ve yoksulluk. Taşeli bölgemizde; bir yanda kısıtlı ve zor arazi şartlarında gerileyen tarım, diğer yanda iş güvenliği tedbirlerinin yeterli olmadığı, devletin bu anlamda görevini tam yapmadığı, daha acıları tam anlamıyla sarılamamış,  madencilik sektörü var. Vatandaşlara göre bu bölgenin en güncel ve önemli sorunu, gerekenler henüz yapılmadığından halen kömür ocaklarının kapalı olması. Bu bölgede yaşayan hemşerilerimiz, bir yandan ocakların kapalı olması nedeniyle Ermenek ve tüm Taşeli’de ekonomik hayatın durma noktasına geldiğini söylüyor, diğer yandan da maden kazası nedeniyle çalışamayan maden emekçilerine yapılan yardımlardaki haksızlıklara dikkat çekiyorlar. Taşeli Bölgemizdeki vatandaşlarımız bir an evvel bu sorunların çözülmesini bekliyor. Bu noktada, ilgili herkesi göreve çağırıyoruz. Tüm olumsuzluklara ve zor şartlara rağmen, örgütlerimizdeki umut ve kararlılık üst seviyede. Bizlere gösterilen sıcaklık, çözüm önerilerimize duyulan ilgi, CHP’nin Taşeli Bölgesi’nde bir umut ve en önemli siyasi güç olduğunu bir defa daha ortaya koymuş ve bizi fazlasıyla memnun etmiştir“ dedi.

HABER MERKEZİ  

Son Güncelleme: 05.02.2015 21:58
Yorumlar