banner464

Bu Zamlar Geri Alınsın!

Ertuğrul; ''İlerleyen aylarda iğneden, ipliğe her şeye zam gelecektir''

Bu Zamlar Geri Alınsın!

Ertuğrul; ''İlerleyen aylarda iğneden, ipliğe her şeye zam gelecektir''

01 Ekim 2012 Pazartesi 15:40
600 Okunma
Bu Zamlar Geri Alınsın!
CHP Karaman il başkanı Ahmet Ertuğrul yaptığı basın açıklamasında;'' Yıllarca ekonomide başarı masalı anlatan AKP’nin maskesi düşmüştür. İktidarın olumlu küresel iklimin, kendinden önceki iktidarların yaptığı reformların,devlete ait varlıkların satışının ve başta on yılda yedi tane mali af olmak üzere bir defalık etkisi olan önlemlerin arkasına sığınarak işi idare ettiği ortaya çıkmıştır.Seçim döneminde sıcak parayla hormonlanan ekonomi hızla yavaşlamaktadır.Bütçede evdeki hesap çarşıya uymamaktadır.
Hükümet hesabı ,kitabı tutturmayıp 2013 bütçesini hazırlayamaz duruma düşmüştür. Başbakan da zam talimatını verip bu beceriksizliğin faturasını vatandaşa kesmiştir.Önce akaryakıt,tekel,araba ve tapu harçlarına zam yapılmış daha sonra da nisan ayında sırasıyla yüzde 19 ve yüzde 8 oranında insafsızca zam yapılan doğal gaz ve elektriğe bir kez daha bu günden geçerli olarak yüzde 10’a varan zamlar yapılmıştır.Hükümetin vatandaşın cebinden elini çekme niyeti olmadığı açıkça görülmektedir.

Benzinden aldığı vergide dünya şampiyonu olan AKP, son zamlarla mazotta da ikincilik koltuğuna oturmuştur. Artık dünyada en pahalı benzini biz tüketiyoruz.

Başbakan, kendisinin de kullandığı lüks ithal arabalara dokunmamış, zaten sıkıntıda olan yerli sanayinin  ürettiği, orta ve dar gelirlinin alabildiği arabaların vergisini artırmıştır.

Yine borç taksitlerini ödemek için boğazından keserek zorlukla ev sahibi olmaya çalışan vatandaşlarımızın ödeyeceği tapu harçlarına da zam yapmıştır.

Yüksek vergi oranları nedeniyle kaçağın ayyuka çıktığı içkilerden alınan vergiler daha da artırılmış, yeni ölüm vakalarının yolu açılmıştır.
Son zamlar;
44 milyon kişinin iki günde bir bir kap et yemeği yiyemediği,
26 milyon kişinin eskiyen kıyafetinin yerine yenisini alamadığı,
42 milyon kişinin borç altında ezildiği,
49 milyon insanın ay sonunu ucu ucuna getirdiği,
61 milyon kişinin konut masraflarından şikâyet ettiği, ülkemizde vatandaşlarımızı daha da ezmiş ve fakirleştirmiştir. 

Zamlar bununla da kalmayacaktır. İlerleyen aylarda iğneden, ipliğe her şeye zam gelecektir.
Vatandaşın içine düştüğü bu durum ne dünya ekonomisindeki sıkıntılarla, ne de Suriye kriziyle açıklanabilir. Sıkıntıların tek sebebi vardır, o da beceriksiz AKP yönetimidir.
Ekonomiden sorumlu Bakanların biri frene basalım derken diğeri gaza basalım demektedir. Araba şarampole yuvarlanmak üzereyken bakanlar direksiyona kimin geçeceği kavgasına tutuşmuştur. Bu kavganın sonunda 70 milyon vatandaşımızın acil servis kapısına düşme, evinin tapusunu, arabasının ruhsatını bankalara kaptırma korkusuna kapılmaktadır.
Bu,her yeni güne şehit haberleriyle uyanarak acıya boğulan insanlarımızın mutsuzluğunu daha da artırmaktadır.Herkesin kendi gibi İstanbul Boğazındaki evinden ahkam kestiğini zanneden  Başbakan ise balyozla halkın sesini kısmaya çalışıp,zam sopasını milletin sırtına indirmektedir.

Diğer taraftan IMF den alan el değil veren el olduk diye böbürlenen Başbakan’ın tam da IMF heyeti teftiş için Türkiye’deyken bu zamlara izin vermesi, acaba yalnızca bir tesadüf müdür?
Yoksa Başbakan IMF’den talimat almaya devam mı etmektedir? Zamlarla vatandaştan alıp IMF’ye borç mu veriyoruz?

AKP’nin yanlış yönet, halka ödet yaklaşımının faturası her geçen gün daha da artmaktadır. Bunların ekonomi politikalarından anladığı zam ve zulümdür. 
Başbakana çağrımız bir defa da doğru bir iş yapması ve bu zamları geri almasıdır.”dedi.

Son Güncelleme: 02.10.2012 17:40
Yorumlar