banner590

Son Dakika
banner722

CHP İl Başkanı Kağnıcı’dan Kaftancıoğlu’nun Hapis Cezasına İlişkin Açıklama 

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı, yıllar ince attığı tweetten dolayı hapis cezası alan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yaşadığı durum hakkında yazılı bir basın açıklamasında bulundu.

SİYASET 24.06.2020, 18:33
1217
CHP İl Başkanı Kağnıcı’dan Kaftancıoğlu’nun Hapis Cezasına İlişkin Açıklama 
banner762

Kağnıcı, yayınladığı basın açıklamasında; “İstanbul il Başkanımız  Canan Kaftancıoğlu'nun, sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılandığı davada geçtiğimiz yıl Eylül ayında karar çıkmıştı. Toplamda 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası kararı vermişti.

İstinaf, yerel mahkemece kurulan hükümde usul ve esasa ilişkin aykırılık bulunmadığına  karar vermiştir.

Bu kapsamda yerel mahkemece Kaftancıoğlu hakkında verilen hapis cezasını hukuka uygun bulan daire, kararını temyiz yolu açık olmak üzere oybirliğiyle almıştır. Yıllar önce atılan bir tweet sonucunda insanlar mahkum edilebiliyorsa, adaleti gerçekten adilce sağlamanız gerekir. Bütün kesimlerin, özellikle de iktidar mensuplarının geçmiş dönemde yapılan sosyal medya paylaşımları, çektirdikleri fotoğrafların da sorgulanıp, bunlardan yargılanmaları Türk milletinin adalete olan inancını sağlamlaştıracaktır. 

İstanbul İl Başkanımız için verilen karar hukuki bir karardan daha çok siyasi bir karardır, hiçbir hukuki dayanağı bulunmayan kararın yenilenen İstanbul seçimlerinin gerçekleştirildiği 23 Haziran’da açıklanması

İstanbul seçimlerinde hezimete uğrayan ve bir türlü bunu hazmedemeyen iktidarın intikam arayışının bir göstergesidir. İktidar artık sandıkta başarı elde edememekte ve bu tip baskılarla sembolik hareketlerle gözdağı vermeye çalışmaktadır. İktidar, bu uygulamalarla muhalif kesimler ve kendi düşünceme, zihniyetime sahip olmayanları sindirme politikası uygulamaktadır.

Sandıktan, millet iradesinden bahsedenler bugün halkın iktidarından, milletin iradesinden korkmaktadırlar. 23 Haziran seçimlerinde İstanbul halkı gerekli cevabı gereken şekilde vermiştir. Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet ittifakı belediyelerinin başarılı olmaları milletimizin yarınlar için umudunu artırmıştır. Ülkemizin çok daha önemli sorunları varken, gündemi bu şekilde meşgul edip, değiştirme politikalarını Türk milleti artık inandırıcı bulmamaktadır. Partimiz halkımızdan aldığı güç ile her türlü baskı ve sindirme politikasına karşı İstanbul İl Başkanımıza ve tüm partililerimize sahip çıkmaya devam edecektir” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
kapalı
Namaz Vakti 25 Şubat 2021
İmsak 05:57
Güneş 07:17
Öğle 13:05
İkindi 16:13
Akşam 18:44
Yatsı 19:58

Gelişmelerden Haberdar Olun

@