banner597

CHP’den Bakan Soylu’ya Sert Sözler

CHP Karaman İl Başkanlığı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında basın açıklaması düzenledi.

banner491
CHP’den Bakan Soylu’ya Sert Sözler
banner567

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP’ye yönelik açıklamalarının ardından olağanüstü toplanan CHP MYK, tüm Türkiye’de eş zamanlı açıklama yapılmasına karar verdi. Karar uyarınca Karaman’da basın açıklaması yapıldı. Açıklama yapılmadan önce polis ekipleri, açıklamanın yapılacağı Cumhuriyet Parkında önlem aldı.

Parkta açıklama yapan CHP Karaman İl Başkanı Kadir Ergin, ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidarın olduğunu söyleyerek, şunları aktardı;

“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim" sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır.

Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır.

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal içişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir. Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.

Terörün kökünün kazanması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanları ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidardır.”

Basın açıklamasına, CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, CHP Karaman İl Başkanı Kadir Ergin, CHP Karaman Merkez İlçe Başkanı Onur Irgat ve partililer katıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 15:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Mehmet70
Mehmet70 - 10 ay Önce

Sonuna kadar hakli. Parti devleti olduk resmen. Senin partin iyi benim partim kotu. 6 sene pkk ile kolkola gezdiniz. Asil sizin sehit cenazesine katilmamaniz lazim. Chp ye kalkacaksa butun partilere kalkmasi lazim

SIRADAKİ HABER

banner600

banner618

banner601

banner612

banner590