banner464

DR.ŞEKER; ‘’EMEKLİLERİMİZİ EV SAHİBİ YAPACAĞIZ’’

Seçim çalışmaları kapsamında köy ziyaretlerini sürdüren AK Parti Karaman Milletvekili Adayı Dr. Recep Şeker, 8 köyü ziyaret ederek köylerin taleplerini dinledi. Dr. Şeker, köy ziyaretlerinin ardından Kırbağ, Yenimahalle ve Zembilli Ali Efendi mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

DR.ŞEKER; ‘’EMEKLİLERİMİZİ EV SAHİBİ YAPACAĞIZ’’

Seçim çalışmaları kapsamında köy ziyaretlerini sürdüren AK Parti Karaman Milletvekili Adayı Dr. Recep Şeker, 8 köyü ziyaret ederek köylerin taleplerini dinledi. Dr. Şeker, köy ziyaretlerinin ardından Kırbağ, Yenimahalle ve Zembilli Ali Efendi mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

16 Ekim 2015 Cuma 10:01
517 Okunma
DR.ŞEKER; ‘’EMEKLİLERİMİZİ EV SAHİBİ YAPACAĞIZ’’
AK Parti Karaman Milletvekili Adayı Dr. Recep Şeker köy ziyaretlerine devam ediyor. Dr. ŞekerYukarıkızılca, Aşağıkızılca, Göcer, Dağkonak, Çatak, Çukurbağ, Burhan, Morcalı köyleri olmak üzere 8 köyü ziyaret etti. Ziyaretlere AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü, Karaman İl Genel Meclisi Başkanı Celalettin Güngörer, ve AK Parti Karaman Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı. Gerçekleştirilen ziyaretlerde milletvekili adayı Dr. Recep Şeker’e, yöre halkı yoğun ilgi gösterdi. Köy ziyaretlerinde konuşan AK Parti Karaman Milletvekili Adayı Dr. Recep Şeker, 13 yıl boyunca tek parti iktidarının her türlü nimetine alışmış olan Türkiye toplumunun, 7 Haziran seçimlerinden çıkan sonuçla bir belirsizliğe mahkum olduğunu ifade ederek, "18 milletvekili eksikliğinden dolayı hükümetin kurulamaması, istikrarda ciddi bir kesintiye yol açtı. Şu anda bir belirsizlik var. Çünkü bir AK Parti Hükümeti yok, geçici seçim hükümeti var. 1 Kasım’dan sonra çok güçlü bir iktidara ihtiyacımız var. Güçlü iktidar demek; devletin daha güçlü milletin daha güçlü ve geleceğe daha emin olarak bakması anlamına gelir. 1 Kasım’da daha güçlü bir destek istiyoruz. O vereceğiniz destek, hainlere, alçaklara, bu ülkeyi kanla terbiye etmeyi düşünenlere verilecek en büyük cevap olacaktır." diye konuştu.
Eğitimden sağlığa, yoldan konuta, tarımdan ticarete, dış politikadan ekonomiye kadar her alanda ülke için son derece önemli işler yapan ak kadroların, 1 Kasım’da verilecek güçlü destekle ülkeye hizmet etmeye devam edeceğini kaydeden Dr. Şeker, "1 Kasım’da sizlerden, 7 Haziran’da olandan en az yüzde 10 daha fazla destek istiyoruz. Hatta Anayasayı değiştirebilecek bir çoğunlukla gelirsek inşallah bu ülkeye çağ atlatacak yepyeni bir anayasa yapma fırsatımız olur." şeklinde konuştu.
AK Parti Karaman Milletvekili Adayı Dr. Recep Şeker, ziyaret ettiği her köyün muhtarıyla ve köy halkıyla buluşarak vatandaşların taleplerini ve önerilerini dinleyerek not aldı.
‘’TOKİ aracılığıyla, emeklilerimizi uygun şartlarda ev sahibi yapacağız’’
AK Parti Karaman Milletvekili Adayı Dr. Recep Şeker akşam ise Kırbağ, Yenimahalle ve Zembilli Ali Efendi mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Recep Şeker burada mahalle sakinlerine seslendi. AK Parti’nin seçim beyannamesinde ülkenin bugününü yarınını, genç ve yaşlı her yaş grubunu, erkeği kadını her kesimi ilgilendiren çok önemli taahhütler bulunduğunun altını çizen AK Parti Karaman Milletvekili Adayı Dr. Recep Şeker, şunları kaydetti: "Kendi işini kuracak gençlere 50 bin liraya kadar karşılıksız kredi veriyoruz. 50 bin liraya kadar karşılıksız kredi vermek genci işçi değil, işveren haline getirmektir. 50 bin yetmez derseniz, 100 bin liraya kadar da kefaletsiz ve faizsiz kredi veriyoruz. 3 yıl boyunca da gelir vergisi almayacağımızı taahhüt ediyoruz. Bu çok çok önemli bir durumdur. Asgari ücreti bin 300 TL yapıyoruz. Emeklilerimizin maaşına yılda bin 200 TL’lik artış yapıyoruz. TOKİ aracılığıyla, emeklilerimizi uygun şartlarda ev sahibi yapmayı planlıyoruz. Ayrıca, BAĞ-KUR emeklisi olup da çalışmaya devam eden emeklilerden yapılan yüzde 15’lik kesintiyi yüzde 10’a düşürmüştük, bunu da sıfırlıyoruz. Bu da çalışan BAĞ-KUR emeklilerinin maaşlarının yılda bin 500 TL ile 2 bin TL arasında artması demek. Biz bunları ve beyannamedeki diğer vaatleri mutlaka hayata geçirmek zorundayız. Çünkü AK Parti olarak bizler, 13 yıldır bu ülkeyi yöneten kadroyuz. Bizim verdiğimiz vaatler 1 Kasım’dan sonra bizi bağlayacak, çünkü tek başına iktidara gelme ihtimali olan tek parti AK Parti’dir."
Terör örgütlerinin, bombalar patlatarak halkı umutsuzluğa sürüklemeye çalıştığını belirten Dr. Recep Şeker, "Asla umutsuzluğa kapılmayalım. Türkiye, dünyanın gözbebeğidir. Genç ve üretken nüfusuyla bütün dünyanın gıptayla baktığı bir ülke olacaktır. Bizim güçlü ülke olmamızı istemeyen hainler olsa da asla bu yoldan bizi çeviremeyeceklerdir. Biz 2023’te dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına gireceğiz. Nasıl kişi başı milli geliri 3 bin 500 dolardan 10 bin 500 dolara çıkardıysak, 10 bin 500 dolardan da 25 bin dolara çıkaracağız. İhracatımızı nasıl 36 milyar dolardan 160 milyar dolara çıkardıysak, 160 milyar dolardan da 500 milyar dolara çıkaracağız. Bunun için bize düşen en önemli görev bir ve beraber olmaktır. Bizler AK Parti olarak bunun için çalışıyoruz, gayret ediyoruz ve gayret etmeye devam edeceğiz." dedi.

Program sonunda AK Parti Karaman Milletvekili Adayı Dr. Recep Şeker, mahalle sakinlerinin taleplerini ve önerilerini dinleyerek not aldı.

Son Güncelleme: 16.10.2015 10:02
Yorumlar