banner741

banner590

Son Dakika
banner722

Mahmut Ünüvar Güven Tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karaman İl Başkanlığı'nın 13. Olağan Kongresi yapıldı.

banner824
SİYASET 26.09.2020, 11:45 26.09.2020, 11:51
1272
Mahmut Ünüvar Güven Tazeledi
banner762

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Aktekke Aile Çay Bahçesinde düzenlenen kongrede tek listeyle gidilen seçimde mevcut İl Başkanı Mahmut Ünüvar güven tazeledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının arından MHP Genel Başkan Başdanışmanı Ali Güler, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kongreyle ilgili gönderdiği mesajı okudu.

Ardından kongrede konuşan MHP Karaman İl Başkanı Mahmut Ünüvar, “Kadrolarımızı 2023 lider ülke Türkiye hedefimize hazırlayacak olan Büyük Kurultay sürecinin, Karaman ölçeğindeki kongre takvimi bugün tamamlanıyor.

Dava arkadaşlarımızla birlikte; Milli akıl, kavrama ve ahlaklı işleyiş açısından Karaman'da yerel siyasetin doğru anlaşılması, anlatılması ve uygulanması konularında sorumluluk taşıdığımızı biliyoruz.

Taze kan takviyesi yaptığımız kongrelerimizin ardından, Genel Başkanımız-bilge liderimiz Devlet Bahçeli Bey'in işaret ettiği yüksek ülkülere ulaşmak için, ayrıca hem şehrimizin hem de ülkemizin milli huzur içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Merhum Erol Güngör'ün;"Milliyetçiler memlekette birliği kurmak veya ayakta tutmak için uğraşan insanlardır" sözünden hareketle, Karamanlı hemşerilerimizi ortak noktalarda birleştirerek ayrımcılığa ve anlaşmazlığa set çekeceğiz.

Karamanoğlu Mehmetbey'den Tahsin Ünal'a uzanan Türkçe duruş, Kızıllarağini'den Mustafa Kemal'e ulaşan milli diriliş ve Yunus Emre'den Gufranl'ye miras kalan aşkla, şehrimizde vatan ve bayrak sevdalılarına kılavuzluk edeceğiz.

Hemşerilerimizin talep ve düşüncelerine açık, katılımcılığı benimsemiş ve sürekli halkla iç içe olmaya özen göstererek kesintisiz saha çalışmaları yürüteceğiz.

Bütün bunları yaparken de Merhum Cenap Şahabettin'in belirttiği gibi, Meşe gölgesinde filizlenen yosunların, kendilerini meşe fidanı sanmalarına müsaade etmeyeceğiz.

Nitekim değer üretmeyip ihtilaf körükleyişlerine muhatap olduğumuz bu anlayışa karşı ortaya koyacağımız tavrımız, çalışma azmimizi ve kadrolarımızın huzurunu koruyacaktır.

Fakat tasvip etmediği noktalara uzanan değişmeyi gören ve hedeflediği geleceğin aleyhte bir sonuca vardığının farkında olup pişmanlık duyan arkadaşlarımıza, kapımızda gönlümüzde her daim açık olacaktır.

Yorulmadan, durmadan ve engelleri birlikte aşarak ilerleyeceğimiz kadrolarımıza yürekten güveniyor, her biri ile iftihar ediyorum” dedi.

Ünüvar'ın ardından konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, gündemdeki konular hakkında değerlendirmede bulundu.

Yapılan seçimin ardından Ünüvar güven tazeleyerek yeniden MHP İl Başkanlığına seçildi.

Kongreye, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Ali Güler, Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, ilçe belediye başkanları ile partililer katıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
-4°
açık
Namaz Vakti 20 Ocak 2021
İmsak 06:27
Güneş 07:51
Öğle 13:03
İkindi 15:43
Akşam 18:05
Yatsı 19:24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@