banner464

Oktay Yılmaz, ‘’Nesebi Türk, Anası-Atası Müslüman Bir Nesli Uyandırmak İçin Çalışıyoruz’’

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman il teşkilatı seçim süresince düzenlediği basın toplantılarının üçüncüsünü bir kafede gerçekleştirdi.

Oktay Yılmaz, ‘’Nesebi Türk, Anası-Atası Müslüman Bir Nesli Uyandırmak İçin Çalışıyoruz’’

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman il teşkilatı seçim süresince düzenlediği basın toplantılarının üçüncüsünü bir kafede gerçekleştirdi.

29 Ekim 2015 Perşembe 11:01
343 Okunma
Oktay Yılmaz, ‘’Nesebi Türk, Anası-Atası Müslüman Bir Nesli Uyandırmak İçin Çalışıyoruz’’
 Gerçekleştirilen basın toplantısına MHP Karaman il başkanı Av. Oktay Yılmaz, Merkez ilçe başkanı Mahmut Ünüvar, milletvekili adayları Ali Güler, Mehmet Ural, Ülkü Ocakları başkanı Latif Pulcu ve partililer katıldı. Cumhuriyetin 92. Kuruluş yıldönümünü milletçe yâd ve idrak ettiklerini belirten il Başkanı Oktay Yılmaz, ‘’ Güzel ülkemiz, İstiklali uğruna fedakârca çarpışan millet ruhunun görkemli bir mükâfatı, Milli iradenin muhteşem bir eseridir’’ dedi. Cumhuriyetin kuruluşundaki olayları tam anlamıyla idrak ederek günümüz siyasi olaylarına değinilebileceğinin altını çizen Yılmaz;
‘’ Tıpkı bugünkü gibi çıkarlarını mukaddesatı olarak gören, kendinden olmadığı halde başka kültürlerden oy devşirmeye çalışan karşı taraf hayranları, icazetli hamakat kadroları, mayası teşkilatlanma olan milletin kararlılığı karşısında duramamış, yenilgiye uğramıştır. Zafer, kavrayıcı ve akılcı bir siyaset, kapsayıcı ve dinamik bir diplomasi, her yönüyle teşkilat birliğine odaklanmış bir strateji ile mümkündür’’ dedi.
Koalisyon sürecinde yaşananların ve havalarda uçuşan yalanların seçmeni kime inanacağı noktasında ciddi karamsarlığa düşürdüğünü ifade eden Oktay yılmaz sözlerine şöyle devam etti;
‘’ Diğer fırkalardan farklı görüşlere sahip, benzer siyasi görüşü paylaşan insanların oluşturduğu topluluklar, yani siyasi partiler! Hiçbir siyasi parti yoktur ki, kendi ilkeleri ile uyuşmayan, tabanı ile bağdaşmayan bir toplulukla anlaşma, ortaklık veya buna benzer bir ilişkiye girsin. Hal böyleyken, seçim meydanlarında koalisyon süreci anlatılırken, yaşanan ve konuşulanlar saptırılarak oy hesabı güdülmektedir. Ülkücü Hareket, geçmişi her türlü bedeli ödemiş ve ödetmiş abide şahsiyetlere dayanan kutlu bir davanın eseridir. Hiç kimse kendi ilke, kültür, örf ve duyarlılıklarımızdan geçemeyen bir teklifi kabul etmememizle bizleri sorgulama haddine sahip değildir.

İki Bin Yıllık Çınar

Milliyetçi Hareket, ‘Elhamdülillah Müslümanım, Ne Mutlu Türküm Diyene’ diyebilenlerin toplandığı mukaddes bir davadır. Dini ve Milli terazimize uymayan hiçbir konuya evet dememiş ve demeyecektir. Bugün bizi her şeye hayır demekle eleştiren AKP ve CHP ikilisi, tıpkı trafiği yararak ilerleyen ambulansın açtığı boşluğu, ülkemizin son günleri de düşünüldüğünde, yani ölü ve yaralıyı fırsata çevirmeye çalışan zihniyetlerdir. Milliyetçi Hareket, iktidar hırsı ile böyle bir gaflete düşmeyecek kadar maneviyat ve siyasi hafızaya sahiptir. Dün neye hayır demişsek bugünde aynı fikirde olduğumuzu tekrar ederiz. Oğuz’un, Kayı’nın, Sultan Alparslan’ın, Hazreti Fatih’in emaneti İki bin yıllık koca çınarı, iktidar hırsında, Bakara makara dalgalarında, yolsuzluk sarmalında, günah ateşinde kül etmek isteyenlere fırsat vermedik, vermeyeceğiz. Aziz milletimiz, koalisyon süreci görüşmelerinde genel başkanımızın elini taşın altına koymadaki kararlılığını, hatta yeni oluşması planlanan hükümetin çalışma planını hazır ederek görüşmelere katıldığını, sonuçta bize böyle bir teklifin yapılmadığını bilmektedir. Bu bağlamda hem AKP’nin tarafımıza yönelttiğini iddia ettiği teklifler, hem de elinde hiçbir yetki olmamasına rağmen gelin şunu edelim, bunu kuralım diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun sözleri fasa fisodan ibarettir.

Gerilimi Dindirmeliyiz

Yaşanan koalisyon süreci ile birlikte ortaya atılan yalanlar, siyasetin ülke genelinde olduğu kadar Karaman’da da gerilmesine neden oldu. Seçim sürecinde gelişen kazanma isteğinin, siyasi partiler olarak gerilimi dindirmeye çalışmaktaki toplumsal vazifeyi unutturmaması gerekir. Bizim isimlerle hiçbir problemimiz olamaz. Seçim beyannamemiz seçmeni aydınlatmaya ve kendimizi anlatmaya yeterlidir. Karaman teşkilatımız, ilimizde hem belediye başkanlığı hem milletvekilliği çıkarmış geçmişi yüz akıyla bezenmiş bir teşkilattır. Gerek bizim belediyecilik dönemimizde yapılıp halen içilen tatlı su çaylarında, gerekse doktor milletvekilimizin özverisi ile binlerce şifa bulmuş hastanın hayatında, bizler tarafından dağıtımı yapılarak gururla balkonlardan sarkıtılan bayraklarda, şehide sahip olma, teröre tavır koymada ülkücülerin altın dokunuşları vardır.

Kimsenin Emanet Oyuna İhtiyacımız Yok

Hiçbir yolsuzluğa, ayrımcılığa, rüşvete adı karışmamış, aynı zamanda Milliyetçi ve Dini Bütün birisi olarak kıymetli büyüğüm Hasan Çalış, Karaman’da milletvekilliğine talip her insan için başlı başına bir rol modeldir. Bu model insanların yaptıkları hizmetlerin kazanımları neticesinde gururla sahada alnımız ak, başımız dik dolaşıyoruz. Bizim kimsenin emanet oyuna, selvi boyuna ihtiyacımız yok, biz taklitçi değiliz. Derdi vatan, davası turan, nesebi Türk, anası atası Müslüman bir nesli uyandırmak için çalışıyoruz. Başarabilirsek bize yeter. Zafere giden her yol bizim için meşru değildir, bizler sefere memur edildik, zafer Allah’ın takdiridir’’
Son Güncelleme: 31.10.2015 23:13
Yorumlar