banner464

“Tehditlere Pabuç Bırakmayacağız”

CHP Karaman İl Başkanı Av. İsmail Atakan Ünver ulusal medyada CHP Lideri Kemal Kılıçtaroğlu hakkında çıkan haberlere ilişkin açıklama yaptı.

“Tehditlere Pabuç Bırakmayacağız”

CHP Karaman İl Başkanı Av. İsmail Atakan Ünver ulusal medyada CHP Lideri Kemal Kılıçtaroğlu hakkında çıkan haberlere ilişkin açıklama yaptı.

16 Ağustos 2017 Çarşamba 14:39
425 Okunma
“Tehditlere Pabuç Bırakmayacağız”

Ünver yaptığı açıklamada; “Bir süredir Adalet ve Kalkınma Partisi yöneticilerinin Genel Başkanımız hakkında ulusal basına yansıyan açıklamaları üzerine bir değerlendirme ve açıklama yapma ihtiyacı duyulmuştur. 

Bilinmelidir ki Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanının, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehditlerine pabuç bırakmayacağız. 

Geldiğimiz noktada dayatılan rejim, her türlü muhalefeti suç örgütü gibi tarif ederek siyaseti baskı altına almak çabasındadır. 

Geçmişte FETÖ'nün tezgahladığı kumpas davalarında uygulanan yöntemlerin, siyaseti baskı altına almak adına, ne yazık ki bugün de uygulanmaya devam edildiği ve bu bağlamda yeni bir kumpas girişimi hazırlığında olunduğu görülmektedir. 

Ortada bir casusluk suçu yoktur. Anayasa Mahkemesi de böyle söylemektedir. Buna rağmen İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu talimatla haksız yere mahkum edilmiş ve tutuklanmıştır. Önce mahkeme başkanı değiştirilmiş, mahkumiyet kararı verilmiş, daha sonra da bu kararı inceleyecek üst mahkemenin başkanı değiştirilmiştir. Bütün bu uygulamalar kumpas davalarının tipik özelliğidir.

Enis Berberoğlu'nu rehin alan anlayış, kurgulanan kumpasla şimdi de cumhuriyeti kuran partinin Genel Başkanını, Genel Başkanımızı tehdit etmektedir.  

Bugüne kadar hiç kimsenin tehdidine boyun eğmediğimiz gibi bugünden sonra da Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanının tehditlerine boyun eğmeyeceğiz. Adalet, özgürlük ve demokrasi isteyen milyonların sesi ve umudu olan Kemal Kılıçdaroğlu'nu kimse susturamayacaktır. Türkiye'ye giydirilmek istenen deli gömleğini yırtıp atacağız. Baskıcı ve zorba hiçbir rejimi tanımıyoruz, tanımayacağız. Mazlumların sesi olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yorumlar