banner464

Altın Kız Ümmühandan Rektör Gökmene Ziyaret

KMÜ Öğrencisi Ümmühan Karaçadır Atletizmde Altın Madalya Kazandı

Altın Kız Ümmühandan Rektör Gökmene Ziyaret

KMÜ Öğrencisi Ümmühan Karaçadır Atletizmde Altın Madalya Kazandı

12 Kasım 2012 Pazartesi 21:47
665 Okunma
Altın Kız Ümmühandan Rektör Gökmene Ziyaret
Atletizm Federasyonu tarafından Atatürk'ün ölümünün 74. yılı nedeniyle Ankara Atatürk Kültür Merkezi Hipodrom Alanı'nda gerçekleştirilen “Atatürk’ü Anma Kros Şampionası’nda” altın madalya kazanan KMÜ öğrencisi Ümmühan Karaçadır Rektör Prof. Dr Sabri Gökmen’i makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Karaçadır’a;  KMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selahattin Akpınar eşlik etti. 

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 2. sınıf öğrencisi olan Ümmühan Karaçadır küçükler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yapılan yarışmalara toplam bin 29 sporcunun katıldığını söyledi.  Karaçadır, 20 yaşında olmasına rağmen büyük bayanlar kategorisinde 4000 metrede yapılan yarışmada 1. olduğunu belirterek ”Başarılı olmamda emeği geçen tüm hocalarıma çok teşekkür ediyorum.“diye konuştu.

Prof. Dr. Sabri Gökmen, Ümmühan Karaçadır’ın altın madalya kazanmasından mutluluk duyduklarını ifade ederek “Başarı kazanıp zirveyi yakalamak kadar o zirvede kalıcı olmak da çok önemlidir. Başarıyı elde tutmak için, daha çok çalışmak gerekir. Biz Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi olarak öğrencilerimizin başarılarının sürekliliği için her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. ” dedi.  

Son Güncelleme: 13.11.2012 12:01
Yorumlar