banner464

Avcı: “beşiktaş Büyüyen Bir Takım”

İstanbul Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, haftasonu Beşiktaş ile oynayacakları maç ile ilgili, “Hem oyuncu kalitesi olan hem de oyun kalitesini geliştirerek büyüyen bir takımla oynayacağız” dedi.İstanbul Başakşehir’de bugün...

Avcı: “beşiktaş Büyüyen Bir Takım”

İstanbul Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, haftasonu Beşiktaş ile oynayacakları maç ile ilgili, “Hem oyuncu kalitesi olan hem de oyun kalitesini geliştirerek büyüyen bir takımla oynayacağız” dedi.İstanbul Başakşehir’de bugün...

07 Kasım 2014 Cuma 19:02
29 Okunma
Avcı: “beşiktaş Büyüyen Bir Takım”
İstanbul Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, haftasonu Beşiktaş ile oynayacakları maç ile ilgili, “Hem oyuncu kalitesi olan hem de oyun kalitesini geliştirerek büyüyen bir takımla oynayacağız” dedi.

İstanbul Başakşehir’de bugün gerçekleşen antrenman öncesi teknik direktör Abdullah Avcı, haftasonu oynanacak Beşiktaş maçı ve ligde geride kalan 8 hafta ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“İSTİKRARLI VE DENGELİ GİDİYORUZ”

Genelde iyi oynadıklarını ifade eden Avcı, “Ligin 8 haftası bitti. Ligin puan anlamındaki karşılığını alamadık. İstikrarlı ve dengeli gidiyoruz. Oyunumuz sürekli gelişiyor. Galatasaray maçının sonucu çarpıcıydı. Oyun iyiydi ama sonucu çarpıcıydı. Genelde böyle bir algı var. Ama Beşiktaş maçı konusunda bugün oyuncularla da toplantı yaptığımda ifade ettim; hem oyuncu kalitesi olan hem de oyun kalitesini geliştirerek büyüyen bir takım. Dağınık bir takımla değil, bütün bir takımla oynayacağız. Beraber hareket eden bir takımla oynayacağız. Baskıyı da, hücumu da yapabilen organizasyonu iyi yapabilen bir takımla oynayacağız. Çok zor bir müsabaka bizi bekliyor. Çok iyi hazırlandık. Planlarımız var, stratejilerimiz var bunu saha içerisinde uygulamaya çalışacağız. Hakikatten keyifli bir maç olacak. Hem karşılaşmaya gelenler için, hem televizyonda seyredenler için güzel bir maç olacak” açıklamasını yaptı.

“KAZANMAMIZ GEREKEN BİR MAÇ OYNAYACAĞIZ”

Geçen haftasonu son dakika golüyle Gençlerbirliği maçında alınan mağlubiyet hakkında da konuşan Abdullah Avcı, “Biz de geçen hafta hiç ummadık bir mağlubiyet aldık. Ligin yukarılarına asılı kalabilmemiz için kazanmamız gereken bir maç oynayacağız. Kazanmaya odaklı ama kaybetmeyi sevmeyen bir takımız. Böyle bir müsabaka bizi bekliyor. Beşiktaş saygı duyduğumuz bir takım. Beşiktaş 2 senedir yaptığı yatırımlarla ve genç futbolculara yaptığı yatırımlarla büyüyen bir kulüp olduğunu düşünüyorum. Keyifli bir mücadele olacak. Geçen hafta ise yenilmezlik unvanını devam ettirmek istiyorduk. Bunun bir taraftan baskısı da var. Bir taraftan rahatlaması da var. Ama oyunun hakkı o değildi. Oynadığımız maçların dakikalarına baktığımızda enteresan şeyler yaşadık. 90+3. dakikada burada Trabzonspor’dan gol yedik. İki puan kaybettik. 90+6. dakikada Ankara’da frikikten gol yedik puan kaybettik. Yine biz 90+5. dakikada iki pozisyonu değerlendiremedik. Bugün 5 puan daha fazlamız olabilirdi, tepede olabilirdik. Bunu da azami konuşuyorum. Oyunumuzun karşılığını puan olarak alamadığımızı düşünüyorum. Ama biz iyi bir takım olmak için birlikte hareket etmeye çalışıyoruz. Her maçın senaryosu farklı. Beşiktaş maçının da senaryosu farklı olacak. Onun için çalışıyoruz ve umarım karşılığını alırız” yorumunda bulundu.

"MİLLİ TAKIMDA DA ÇALIŞTIM"

“İki senedir çok saygı duyduğum çokta yakın dostlarımın olduğu bir kulüp” diyerek Beşiktaş maçı öncesi siyah-beyazlı kulübün yapısını değerlendiren Avcı, “Oyuncu grubunun birçoğu ile milli takımda da çalıştım. İyi bir oyuncu grubuna yatırım yaptılar. Hem genç, hem Türkiye’de yarışan hem de Avrupa’da yarışan bir takım. Beşiktaş’ta 7-8 sene kulübe hizmet edecek oyuncular var. Bu da çok önemli bir yatırım. Herkesin zayıf karnı var. Herkesin artıları, eksileri var. Biz de bunların üzerinde değerlendirmeler yapıyoruz. Bakalım Pazar günü bizim karşımıza nasıl bir takım çıkacak. Biz de ona göre her türlü senaryoya hazırlanıyoruz” dedi.

Yorumlar