banner464

Fıs Snowboard Dünya Kupası Biletleri Satışa Sunuldu

20 Aralık’ta İstanbul’da düzenlenecek FIS Snowboard Dünya Kupası’nın biletleri, satışa sunuldu.Türkiye Kayak Federasyonu’nun girişimleriyle Türkiye’ye taşınan, Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından 20 Aralık’ta İstanbul’da...

Fıs Snowboard Dünya Kupası Biletleri Satışa Sunuldu

20 Aralık’ta İstanbul’da düzenlenecek FIS Snowboard Dünya Kupası’nın biletleri, satışa sunuldu.Türkiye Kayak Federasyonu’nun girişimleriyle Türkiye’ye taşınan, Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından 20 Aralık’ta İstanbul’da...

04 Aralık 2014 Perşembe 13:51
48 Okunma
Fıs Snowboard Dünya Kupası Biletleri Satışa Sunuldu
20 Aralık’ta İstanbul’da düzenlenecek FIS Snowboard Dünya Kupası’nın biletleri, satışa sunuldu.

Türkiye Kayak Federasyonu’nun girişimleriyle Türkiye’ye taşınan, Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından 20 Aralık’ta İstanbul’da düzenlenecek snowboard yarışması FIS Snowboard Dünya Kupası için biletler, biletix’te satışa çıktı. Bu yıl ilk kez hem erkek hem de kadın sporcuların katılımıyla Türkiye’de düzenlenecek olan, sezonun ilk Big Air yarışması için bilet fiyatları, 67-215 TL arasında değişiyor.

20 Aralık’ta, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maslak Kampüsü’nde gerçekleştirilecek yarışı, İş Bankası Maximum Kart sahipleri yüzde 40 indirim fırsatıyla izleyebilecek. İTÜ öğrencileri ise üniversite tarafından kendilerine gönderilen kod ile saha içi biletleri yüzde 50 indirimle alabilecek. Organizasyon için 5 bini tribün, 15 bini saha içi olmak üzere 20 bin bilet satılacak.

DEV RAMPA KURULUYOR

Türkiye Kayak Federasyonu’nun girişimleriyle Londra, Moskova, Quebec, Barcelona ve Stockholm gibi şehirlerin ardından ilk kez İstanbul’da düzenlenecek yarışma için İTÜ Maslak Kampüsü’nde 40 metre yüksekliğinde ve 110 metre uzunluğunda dev bir rampa kurulacak. Bu rampa, bugüne kadarki yarışmalarda kurulan en yüksek rampa olma özelliğini de taşıyacak. Yarışma için dünyanın en iyi sporcuları İstanbul’a gelirken, organizasyon için alana 350 ton yapay kar yığılacak.

Big Air kategorisinde düzenlenen yarışlarda tarihte ilk defa kadın sporcular da mücadele edecek.

YARAR: "HEDEFİMİZ YETENEKLİ GENÇLERİ KAYAK DÜNYASINA KAZANDIRMAK"

FIS Snowboard Dünya Kupası’nı Türkiye’ye getiren Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, bu önemli organizasyonun 20 bin kişi tarafından izleneceğini ve bu yıl İstanbul’da gerçekleştirilecek en önemli etkinliklerden biri olduğunu belirterek, "Snowboard, kış sporlarının en heyecanlı ve zevkli dallarından biri ancak Türkiye’de yeterince tanınmıyor. Dünya Kupası’nı Türkiye’ye getirmekteki amacımız, Türk sporcularını ve seyircilerini snowboard heyecanı ile tanıştırarak gençlerimizi bu alana yönlendirmek. Bu yarışmaya farklı ülkelerden sporcular katılacak ancak ne yazık ki aralarında Türk sporcu yok. Snowboard çok zevkli, heyecanlı bir disiplin ve inanıyoruz ki, ülkemizde bu spora ilgi duyacak ve ileride Türkiye’yi benzer uluslararası organizasyonlarda başarıyla temsil edecek çok yetenekli gençlerimiz var. Federasyon olarak hedefimiz, bu yetenekli gençleri ülkemize ve kayak dünyasına kazandırmak. Bu yılki organizasyonun bir başlangıç olmasını ve ileride kendi sporcularımızın da yarışacağı etkinliklere ev sahipliği yapmayı diliyoruz" dedi.

FİNALDE ATHENA SAHNE ALACAK

19-20 Aralık’ta İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampusu’nda bulunan İTÜ Stadyumu’nda düzenlenecek FIS Snowboard Dünya Kupası çerçevesinde çeşitli konserler ve etkinlikler de gerçekleştirilecek. Final yarışlarının ardından, yeni albümleri Altüst ile büyük beğeni toplayan Athena konser için sahne alacak. Yarışlar öncesinde ise Bubituzak grubu konser verecek, Power FM DJ’lerinin performansları ise gün boyunca devam edecek.

Organizasyon kapsamında 19-20 Aralık tarihlerinde İTÜ Spor Salonu’nda düzenlenecek, Türkiye’nin ilk kış fuarı Winter Expo’da ise spordan turizme, tekstilden hızlı tüketime kış endüstrisinin temsilcileri bir araya gelecek. Winter Expo ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Yorumlar