banner464

İstanbul Başakşehir - Bursaspor Maçının Ardından

Spor Toto Süper Lig’in 11. haftasında İstanbul Başakşehir, evinde Bursaspor ile 0-0 berabere kaldı. Maç sonunda teknik adamlar değerlendirmelerde bulundu.GÜNEŞ: "ÇOK TOP KAYBI YAPTIK"Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, bugün kazanmayı...

İstanbul Başakşehir - Bursaspor Maçının Ardından

Spor Toto Süper Lig’in 11. haftasında İstanbul Başakşehir, evinde Bursaspor ile 0-0 berabere kaldı. Maç sonunda teknik adamlar değerlendirmelerde bulundu.GÜNEŞ: "ÇOK TOP KAYBI YAPTIK"Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, bugün kazanmayı...

28 Kasım 2014 Cuma 23:38
42 Okunma
İstanbul Başakşehir - Bursaspor Maçının Ardından
Spor Toto Süper Lig’in 11. haftasında İstanbul Başakşehir, evinde Bursaspor ile 0-0 berabere kaldı. Maç sonunda teknik adamlar değerlendirmelerde bulundu.

GÜNEŞ: "ÇOK TOP KAYBI YAPTIK"

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, bugün kazanmayı da kaybetmeyi de hak etmediklerini belirterek, "Daha önceki maçlarda söylediğimi söyleyemeyeceğim bu maç için. Her maçta çok üzülmüştük, daha önce 3 puanı hak ettiğimiz maçlar vardı ama bu oyundan keyif almadım. Hızlı oynamadığımız için karşı tarafta etkili oynayamadık. Rakibin zaten istediği şey bunlardı. Ligde az gol yiyen bir takım. Onlar için normal ama bizim daha çok pozisyon bulup gol atmamız gerekiyordu. Tempo yapmak için daha güçlü ve daha hareketli olmak gerekiyor. Donuk bir oyun olduğunu düşünüyorum. Maçta gayret vardı ama bu gayretin üzerine çıkmak için biraz daha tempoyu arttırmak gerekiyor ve top kaybının az olması gerekiyordu. Oyun itibariyle istediğimiz olmadığı için üzgünüm. Çok top kayıplarımız oldu. Fiziksel ve zihinsel bir yorgunluk var Fenerbahçe maçından sonra. Hatta baktım kimi değiştireyim diye, değişikliklerde bir şey katmadı. Bu maç sahamızda olsaydı seyircinin de katkısı olabilirdi. Fenerbahçe değil de başka takım olsaydı daha az yıpranmış olurduk. Arkadaşlarımız elinden geleni yaptı ama savunmayı iyi bilen bir takıma karşı daha etkili ve hızlı olmanız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

AVCI: "MAÇIN HAKKI BERABERLİKTİ"

"Çok sevdiğim meslektaşım Hamza Hamzaoğlu’na hem başsağlığı hem de yeni görevinde başarılar diliyorum" diyerek sözlerine başlayan Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Oynadığım en iyi takımlardan bir tanesi Bursaspor. Bursa’nın analizi yaptığımda her şeyi olan bir takım. Oyun başladığında ilk on beş dakika beklediğimiz gibi baskılı başladılar. Biz o ara topa sahip olamadık. Düşen topları tamamen Bursaspor aldı. 15’den sonra devreye adım adım girdik. Pozisyonlara girdik, direkten dönen pozisyonlar var. Dengeli bir oyuna döndü. İkinci yarı Bursa tekrar baskılı başladı. Baskıyı kırdık. Final paslarını çıkaramadık ve girdiğimiz pozisyonları kaçırdık. Rakipten belki bir iki tane fazla gol pozisyonuna girdik. Gol pozisyonu vermedik fazla. Gol hariç iyi bir maç oldu. Gelişen bir takımız. 11 haftanın 7 haftası gol yemedik. Gol vuruşu ve final paslarını arttırsak daha yukarıda olabilirdik. Maçın hakkı beraberlikti diye düşünüyorum" dedi.

Stat ile ilgili de açıklamalarda bulunan Avcı, "Bizim stadımız bu sene yapıldı ve antrenman sahalarımızın hemen yanında. Güneşi ve rüzgarı tam alamıyor. Antrenman sahlarında hiçbir problem yok. Bu zamanlarda 6-7 maç olacak bu statta. Bıçak sırtında saha şuan. Önümüzdeki sene güneş enerjisi ve havalandırma ilgili çalışmalar yapılacak. Önümüzdeki sene daha sağlıklı olacak diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar