banner464

Karaman Bisiklet Takımı Adana’dan Madalyalarla Döndü

Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) faaliyet programında yer alan “Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışmaları” Adana’da tamamlandı.

Karaman Bisiklet Takımı Adana’dan Madalyalarla Döndü

Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) faaliyet programında yer alan “Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışmaları” Adana’da tamamlandı.

07 Mart 2016 Pazartesi 12:45
257 Okunma
Karaman Bisiklet Takımı Adana’dan Madalyalarla Döndü

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) 80 Yıl Ormanı’nda gerçekleştirilen yarışlara, Türkiye’nin yanı sıra, Japonya ve İran’dan yıldız, genç, büyük ve masterlerde kadın ve erkek toplam 174 sporcu katıldı. Karaman bisiklet takımı ise bu zorlu yarışlara milli takım bisiklet antrenörü Barış Ünlü eşliğinde 9 sporcu ile mücadele etti. Güneşli ve güzel bir havada geçekleşen yarışlarda kürsü için mücadele eden Karaman ekibi farklı kategorilerde aldığı derecelerle başarısı serisini devam ettirmesini bildi.
174 sporcunun kıyasıya yarıştığı zorlu Adana parkurunda Karaman ekibi genç bayanlar kategorisinde Gençlik ve Spor Kulübü’nden Kader Şahin ikinci, Performans Spor Kulübünden Aybike Ünlü üçüncü, 40 yaş üstü master erkeklerde kategorisinde Gençlik ve Spor Kulübünden Mesut Tekin ise ikinci olarak kürsüde yer alan sporcular oldu.
Bisiklet takımının elde ettiğin başarılardan dolayı mutlu olduklarını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık;” Bisiklet takımımız sürekli çalışmakta ve başarıdan başarıya koşmaktadır. Adana yarışlarında göstermiş oldukları başarıdan dolayı antrenörümüz Barış Ünlü’yü ve tüm sporcularımızı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.”

Yarışmada alınan diğer sonuçlar ise şöyle oluştu:
Masterler Artı 30: Kamil Alev (Yalova Gençlikspor), Oğuz Özçelik (İstanbul Ferdi), Mehmet Can Balcı (Parkur Bisiklet Spor Kulübü)
Masterler artı 40: Nevzat Kıral (Kocaeli Ferdi), Mesut Tekin (Karaman Gençlikspor), Salih Yalızat (Trabzon Ferdi)
U15 Erkekler: Murat Can Öztoprak (Yalova Gençlikspor), Kaan Doğan (Batı Akdeniz Demirat Spor Kulübü), Halil Çakır (Kütahya Gençlikspor)
Elit Erkekler: Abdulkadir Kelleci (İzmit Brisaspor), Faraz Shokri (Giant Shimino), Toki Sawada (Bridgestone Anchoı)
Elit Kadınlar: Esra Kürkçü (Başkent Üniversitesi Spor Kulübü), Cansu Türkmenoğlu (İzmit Brisaspor), Shadi Noroozi (Lıv Shımano)
Yıldız Erkekler: Zeki Kaygısız (Sakarya Üniversitesi Spor Kulübü), İzzet Şahin İçen (Kapadokya Bisiklet Kulübü), Serdar Anıl Depe (Antalya Spor Kulübü)
Yıldız Kızlar: Samome Maletzkı (Muğla Gençlikspor), Kader Şahin (Karaman Gençlikspor), Aybüke Ünlü (Karaman Gençlikspor)
U17 Erkekler: Halil İbrahim Doğan (İzmit Brisaspor), Deniz Deniz (İzmir Gençlik Merkezi Spor Kulübü), Tahir Buğra  Yiğit (Alanya Belediyespor)
Yıldız Bayanlar: Azize Bekar (Alanya Doğa Spor Kulübü), Dilara Şahin (Alanya Doğa Spor Kulübü), Gülnur Çankaya (Alanya Belediyespor)
 

Son Güncelleme: 07.03.2016 12:46
Yorumlar