Karaman’da Dezavantajlılar Unutulmadı

Karaman’da, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 3 Aralık Dünya Dezavantajlılar Günü etkinlikleri kapsamında oturarak voleybol maçı düzenlendi.

banner491
Karaman’da Dezavantajlılar Unutulmadı
banner567

Karaman’da, 3 Aralık Dünya Dezavantajlılar Günü’nde farkındalık oluşturmak amacıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından oturarak voleybol maçı düzenlendi. Atatürk Spor Kompleksi Kazım Karabekir Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile bedensel engelli sporcular oturarak voleybol maçı yaptı.

"Empati karşılaşması" adı verilen ve bedensel dezavantajlıların yaşadığı zor şartlara dikkati çekmek için gerçekleştirilen maç, bedensel engelli sporcuların galibiyeti ile sona erdi.

3 Aralık Dünya Dezavantajlılar Günü'nün de farkındalık oluşturmak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “İlimizde görev yapan kamu kurumlarımızın müdürleri ile bu güne özel farkındalık oluşturmak amacıyla bedensel engelli sporcularımızla birlikte empati maçı yaptık. Bizler için gerçek anlamda unutulmaz bir gündü. İl Müdürlüğümüz olarak da dezavantajlı bireylerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Birçok spor branşında da engelli sporcularımız bünyemizde eğitim görmeye devam ediyor ve katıldıkları yarışmalarda elde ettikleri derecelerle bizleri gururlandırıyorlar. Özellikle dezavantajlı bireylerimizin vefakâr anne babalarına teşekkür ediyor, bu vesile ile 3 Aralık Dünya Dezavantajlılar Gününü kutluyor, böyle anlamlı bir etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Programın sonunda ise, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri tarafından dezavantajlı sporculara ve ailelerine tatlı ikramı yapılarak, gül takdim edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590