Kastamonu’da Dünya Şampiyonlarına Yakışır Karşılama

Ukrayna’da düzenlenen Karma Dövüş Sanatları Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olarak altın madalyayla Kastamonu’da dönen sporculara, karşılama töreni düzenlendi. Davul zurna eşliğinde sporcular, Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla...

banner491
Kastamonu’da Dünya Şampiyonlarına Yakışır Karşılama
banner567
Ukrayna’da düzenlenen Karma Dövüş Sanatları Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olarak altın madalyayla Kastamonu’da dönen sporculara, karşılama töreni düzenlendi. Davul zurna eşliğinde sporcular, Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla omuzlara alındı ve tezahüratlar eşliğinde karşılandı.

Ukrayna’nın Kharkiv şehrinde 17-21 Aralık’ta düzenlenen Karma Dövüş Sanatları Dünya Şampiyonası’ndan altın madalyalarla dönen Kastamonu Üniversitesi’nin sporcuları Azeri Abulfaz Mehdisoy (19) ve Eldar Alizade (24) ile Kastamonu Belediyespor sporcusu Emrah Şahanoğlu (26), davul zurna eşliğinde ve meşalelerle karşılandı. Türkiye ve Azerbaycan bayrakları açarak sporcuları omuzlarında taşıyan grup, 2 ülke lehine sloganlar attı.

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Sporcularımız, Dünya Şampiyonasında hem ülkemizi hem de şehrimizi en güzel şekilde temsil ederek Türk Bayrağı’nı göndere çektirmişlerdir. Bu yüzden çok mutlu ve gururluyuz. Özellikle Kastamonu’dan Kick Boks’ta sporcularımızın da Dünya Şampiyonu olmaları bizi ayrıca gururlandırdı. Bizler de, her zaman sporcularımızı destekleyeceğiz ve yanlarında da olmaya devam edeceğiz. İnşallah daha büyük başarılara imza atarız. Daha farklı dallarda farklı sporcuları şampiyon olarak görürüz. Kastamonu Belediyesi olarak, tüm sporcularımızın her zaman yanında olacağız” dedi.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın ise, üniversite olarak en mutlu günlerden birini yaşadıklarını belirterek, büyük bir başarıya imza atan gençleri karşılamaktan onur duyduğunu söyledi. Rektör Aydın, şöyle konuştu: “Üniversitemizin sporcuları Eldar Alizade ile Abulfaz Mehdisoy ve Kastamonu Belediyemizin sporcusu Emrah Şahanoğlu, Karma Dövüş Sanatları Dünya Şampiyonu oldular. Ukrayna’nın Kharkiv şehrinde yapılan dünya şampiyonasında Türkiye’nin ve bizlerin yüzünü güldürdüler. İnşallah Allah da onların yüzlerini güldürsün daima. Başarıları inşallah devam edecektir, yeni dünya şampiyonlukları da gelecektir” diye konuştu.

Sporculardan Kastamonu Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu 2. sınıf öğrencisi Abulfaz Mehdisoy, 60 kilogram "Borny 1" ve "Borny 2" kategorilerinde şampiyonluk elde ettiğini belirtti.

Başarının yalnızca 3 sporcunun ve şehrin başarısı olmadığını aktaran Mehdisoy, “Bu başarı iki devletin, iki kardeş ülkenin ve kardeş milletin başarısı. Çok duygu ve gurur verici bir şey. Çok sevinçliyim, çok mutluyum. Daha önce dünya şampiyonalarında çeşitli başarılarım vardı ama şu an 2 devlet, bir millet adına dövüştük” şeklinde konuştu.

85 kiloda “Borny 2” kategorisinde mücadele eden Kastamonu Üniversitesi İktisat Bölümü 2. sınıf öğrencisi Eldar Alizade de, Tacik, Ukraynalı ve Rus rakipleriyle mücadele ettiğini ifade ederek, şöyle konuştu: “Allah’ın yardımlarıyla Türkiye ve Azerbaycan bayraklarını zirveye kaldırdık. Başarıdan dolayı 2 ülke adına büyük mutluluk duyuyorum”

80 kiloda “Borny 1” kategorisinde mücadele eden Kastamonu Belediyespor’un başarılı sporcusu Emrah Şahanoğlu ise, 19 ülkeden 400’e yakın sporcunun katıldığı şampiyonada elde ettikleri başarının gurur verici olduğunu kaydetti.

Şahanoğlu, karşılaştıkları rakiplerini nakavt ederek kazandığını belirtti.

Konuşmaların ardından Tahsin Babaş ve Rektör Aydın, altın ve madalya vererek sporcuları ödüllendirdi.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535