banner464

Mersin İdmanyurdu, Kalan 5 Maçından İyi Sonuçlar Almak İstiyor

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ligde şu anda iyi gittiklerini ifade ederek, "Bizim ilk yarıda kalan 5 tane maçımız var. Biz bu 5 maçı da iyi bir şekilde bitirmek istiyoruz. Özellikle deplasmanlardaki maçların zorluğunu...

Mersin İdmanyurdu, Kalan 5 Maçından İyi Sonuçlar Almak İstiyor

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ligde şu anda iyi gittiklerini ifade ederek, "Bizim ilk yarıda kalan 5 tane maçımız var. Biz bu 5 maçı da iyi bir şekilde bitirmek istiyoruz. Özellikle deplasmanlardaki maçların zorluğunu...

03 Aralık 2014 Çarşamba 14:50
15 Okunma
Mersin İdmanyurdu, Kalan 5 Maçından İyi Sonuçlar Almak İstiyor
Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ligde şu anda iyi gittiklerini ifade ederek, "Bizim ilk yarıda kalan 5 tane maçımız var. Biz bu 5 maçı da iyi bir şekilde bitirmek istiyoruz. Özellikle deplasmanlardaki maçların zorluğunu biz biliyoruz ancak biz hazırız" dedi.

Mersin İdmanyurdu, bu hafta sonu deplasmanda oynayacağı Torku Konyaspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Teknik Direktör Rıza Çalımbay yönetiminde Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadyumu’nda antrenman yapan kırmızı lacivertli ekibin moralli olduğu gözlendi. Isınma koşusu ile başlayan idmanda, dar alanda pas çalışması ve koordinasyon idmanı yapıldı. Yaklaşık 1,5 saat süren idmana bütün futbolcular katıldı.

"DAHA ALINMASI GEREKEN PUANLARA İHTİYACIMIZ VAR"

İdman sonrası basın toplantısı düzenleyen Çalımbay, sezon başında iyi hazırlandıklarını söyledi. Şu anda da ligde iyi bir şekilde gittiklerini belirten Çalımbay, "Önemli olan istikrar. Önemli olan bu istikrarı yakalayıp sonunu getirmek bu işin. Tabi ki biz bunları yaparken, burada başta oyuncularımın, bir kere insan kalitesi olarak çok iyi bir takımla çalışıyorum ben. Herkeste çok iyi olmak için elinden gelen gayreti gösteriyorum. Burada herkes sorumluluğunu bilirse o zaman biz sıkıntı yaşamayız. Eğer herkes sorumluluğu yerine getirmese o zaman biz burada sıkıntı yaşarız. İnşallah biz saha içi değil de saha dışında sıkıntı yaşamayız. Şu anda antrenmanlarımızı bile maç oynadığımız statta yapıyoruz. Bir sürü sıkıntılarımız oluyor ama bugüne kadar takımımız bunlardan hiçbir zaman gocunmadı veya da sıkıntı yapmadık. Bunlar giderilirse daha iyi oluruz. Şu anda mükemmel bir grafik çizdik. İyi bir şekilde de gidiyoruz. Alınan puanlarla da lig bitmiyor. Bana göre daha alınması gereken puanlara ihtiyacımız var. En önemli maçlarımızdan biri Sivasspor maçıydı, çok kritik bir maçtı, çok iyi bir takıma karşı oynadık. Bulunduğu yer bizi kandırmasın. Çok yakından da tanıdığım bir takımdı. Beklediğimiz gibi de zor geçti. Özellikle ilk yarı istediğimiz gibi geçmedi ama ikinci yarı, hele ki golü bulduktan sonra çok iyi bir futbol oynadık, iyi şeyler yaptık" diye konuştu.

"KALAN 5 TANE MAÇI İYİ BİR ŞEKİLDE BİTİRMEK İSTİYORUZ"

Önlerinde Torku Konyaspor maçının bulunduğunu hatırlatan Çalımbay, "Önümüzde Konya maçı var. Konya maçı zor bir maç. Çünkü Konya takımı da çok iyi bir takım, iyi şeyler yapan bir takım, çok zorlanacağımız ve çok zor geçecek bir maç. Eğer Sivasspor maçının ilk yarısındaki gibi oynarsak bizim için problem olur ama ikinci yarıda oynadığımız gibi oynarsak bizim istediğimiz şekilde buraya dönebiliriz. Bizim ilk yarıda kalan 5 tane maçımız var. Biz bu 5 tane maçı da iyi bir şekilde bitirmek istiyoruz. Özellikle deplasmandaki maçların zorluğunu biliyoruz. Ancak biz hazırız" ifadelerini kullandı.

"ULUSAL BASIN BİZE YER VERİR, YER VERMEZ HİÇ PROBLEM DEĞİL"

Sürekli kendisine, "Mersin İdmanyurdu neden ulusal basında çıkmıyor" diye sorular geldiğini kaydeden Çalımbay, "Bu bizim için önemli değil. Ulusal basın bize yer verir, yer vermez hiç problem değil. Bizim için önemli olan bu başarıyı devam ettirmek. Biz yerel basınımızdan memnunuz. Ama bence de bir takım bir şeyi hak ediyorsa hak ettiği şeyleri arkadaşlarımıza vermesi gerekiyor. Benim oyuncularım bugüne kadar olağanüstü mücadele ettiler. Olağanüstü şekilde ellerinden geleni yaptılar. Birazcık daha Mersin’in sahip çıkması gerekiyor takımına ama taraftar değil. Taraftardan çünkü biz çok memnunuz, çok iyi bir taraftara sahibiz. Ancak diğer kesimlerin yüzde yüz Mersin İdmanyurdu’na sahip çıkması gerekiyor. Eğer bunları yönetimle ortak bir şekilde çalışırlarsa Mersin’de iyi şeyler olur. İyi bir takım yakalanmış, iyi bir şekilde gidiyor. O yüzden bu takıma her türlü desteği vermeleri gerekiyor. Takımında, kulübünde buna ihtiyacı var. Bizim için için kritik 5 tane maçımız var. Biz bu 5 maçı çok iyi şekilde bitirmeliyiz. Yerimiz iyi ama lig çok uzun bir maraton. O yüzden bizim mutlaka daha çok puanlara ihtiyacımız var. Şu çalıştığımızın bence 2 katı daha fazla çalışmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

Yorumlar