banner597

Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası Sona Erdi

Karaman’ın ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası Yunus Emre Spor Salonu’nda yapılan final müsabakalarının ardından sona erdi.

banner491
Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası Sona Erdi
banner567

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu (TGESF) faaliyet programında yer alan Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası 35 ilden 189 sporcunun birincilik mücadelesine sahne oldu. Yunus Emre Spor Salonu’nda 2 gün boyunca devam eden şampiyonada minikler, yıldızlar, gençler, ümit gençler, büyükler ve takım kategorilerinde yapılan müsabakalar sonunda madalyalar sahiplerini buldu.

Müsabakalar sonunda dereceye giren takımlara ve sporculara kupa, madalyalar Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri Mustafa Karadeniz ve Cavit Bardak, Federasyon yetkilileri ile hakemler tarafından verildi.

İkinci gün yıldızlar, gençler, ümit gençler ve takım kategorilerinde madalya kazanan takımlar ve sporcular ise şöyle;

YILDIZ ERKEKLER

42 kilo, 1. Yusuf Narcıoğlu

46 kilo, 1. Oğuzhan Sevim,2. Erdal Mıh

50 kilo, 1.Oğuzhan Çağdaş

60 kilo, 1.Ahmet Kaya, 2.Nizami Sav

+66 kilo, 1.Fırat Özden, 2.Emin Gürbüz, 3. Muhammet Demir

YILDIZ KADINLAR

36 kilo, 1. Gizem Dinçer

40 kilo, 1. Hatice Dinçer

48 kilo, 1. Sümeyye Rabia Keser

52 kilo, 1 Elif Nur Beşli

GENÇ ERKEKLER

55 kilo, 1. Ahmet Baldır, 2. Ahmet Aslan, 3. Sabır Kural, 3. Hasan Yıldıray

60 kilo, 1. Muhammet Uygur, 2. Emiran Irk, 3. Kadir Kılıç, 3. Emrullah Önder

66 kilo, 1.Yusuf Gülcan, 2. Mehmet Akif Kural, 3. Samet Alim

73 kilo, 1. Fetullah Atay, 2. Mert Güzel, 3. Murat Tarün

81 kilo, 1. Emrullah Toprakçı, 2. Burak Korkmaz, 3. Ramazan Karamoçu

90 kilo, 1. Emircan Er, 2. Alp Eren Tazegül, 3. Ömer Buğra Ölçen

100 kilo, 1. Furkan Özden

+100 kilo, 1. Atila Dinçaslan

GENÇ KADINLAR

44 kilo, 1. Seyhan Bayat, 2. Damla Sarıçoban

48 kilo, 1. Ruken Adıgüzel, 2. Kübra Melemir

52 kilo, 1. Cahide Eke, 2. Esra Akova, 3. Nurcan Engil

57 kilo, 1. Güliz Çakar, 2. Neslihan Akgül, 3. Melisa Aylak

63 kilo, 1. Eda Sarsam, 2. Selin Erdoğan, 3. Hatice Akgün

70 kilo, 1. Rabia Akova, 2. Adalet Kabadayı

+70 kilo, 1. Mizgin Zilan Ağahatun

ÜMİT GENÇ ERKEKLER

50 kilo, 1. Musa Mıh, 2. Umut Akıncı

55 kilo, 1. Hasan Yıldıray, 2. Yusuf Adıgüzel

60 kilo, 1. Emirhan Irk, 2. Ahmet Baldır, 3. Muhammed Özcan

66 kilo, 1. Mehmet Akif Kural, 2. Ahmet Kaya, 3. Kadir Tan

73 kilo, 1. Ramazan Karamoçu

81 kilo, 1. Burak Korkmaz, 2. Emircan Er

90 kilo, 1. Furkan Özden, 2. Fırat Özden

+90 kilo, 1. Muhammet Demir

ÜMİT GENÇ KADINLAR

48 kilo, 1. Ruken Adıgüzel

52 kilo, 1. Ceren Başaran, 2. Sıdıka Nisa Gök, 3. Hatice Akgün

57 kilo, 1. Ceren Yılman, 2. Firdevs Yıldırım, 3. Melisa Aylak

63 kilo, 1. Berfin Altan, 2. Medine Köse

+70 kilo, 1. Mizgin Zilan Ağahatun

Takımlarda Türkiye Şampiyonları ise şöyle;

KADINLAR

1. Aksaray Çağlayan Spor Külübü (Aksaray), 2. Manisa Görme Engelliler Spor Külübü (Manisa), 3. Denizli Görme Engelliler Spor Kulübü (Denizli)

ERKEKLER

1. Kocaeli BŞB Kağıtspor Kulübü (Kocaeli), 2. Manisa Şehzadeler Görme Engelliler Spor Kulübü (Manisa), 3. Manisa Görme Engelliler (Manisa), 3. Çankaya Görme Engelliler Spor Kulübü (Ankara)

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 09:40
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner600

banner590

banner601