banner860

banner859

banner590

Son Dakika
banner722

Başarılı Akademisyenden Velilere Önemli Tavsiyeler

Özellikle Pandemi sürecinde sınava hazırlanan öğrencilerin Velilerine önemli tavsiyelerde bulunan bir kitap yazan Doç. Dr. S. Şahan Birol’dan Velilere altın tavsiyeler.

YEREL 16.03.2021, 15:39
284
Başarılı Akademisyenden Velilere Önemli Tavsiyeler
banner762

K BESYO Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak hayatta sınavdan çok daha önemli şeyler olduğunu öğrencilerine bir sınavla anlatan Doç. Dr. Sefa Şahan Birol hafızalara kazınmıştı. 2014-2015 dönemi sonunda Beden Egitimi ve Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencilerine Mezuniyet sınavında çok önemli bir hayat dersi vermişti. Geçen süre içerisinde Akademik çalışmalarına devam eden Birol, Rekreasyon alanında Doktora yaptı. Pandemi süreci ile birlikte bütün velilerin yaşamış olduğu sınav stresi ve zorunlu dijital eğitim sisteminde yaşanan zorlukları görerek bir kitap yazdı. Özellikle Liselere giriş sınavlarına hazırlanan çocukların aileleri için mutlaka okunması gereken bir yol kılavuzu olan “Sınava Velin Girsin” adlı kitap raflarda yerini almaya başladı.

SINAVA VELİN GİRSİN

Ebeveynlerin yaşamış olduğu çocuklarının iyi bir geleceğe sahip olması arzusunun , kaliteli bir eğitim ve öğretim ile birlikte gelecek olan, nitelikli bir mesleğe sahip olma telaşına bağlayan Doç. Dr. Sefa Şahan Birol, akademik başarının birinci ayağı olan sınav stresine değinmiş. Sınav stresi öğrencilerden çok Velileri etkilediğinin altının çizildiği kitapta; öğrencilerin bizzat kendisinin ve ihtiyaçlarının daha önemli olduğunu belirtiyor. Liselere geçiş sınavlarına hazırlanan oğlu ile yaşadığı süreci baz alarak Velilerin çocuklarının geleceğine dair hayata bakışını şekillendirecek olan kitabı için önemli tespitlerde bulunan Doç. Dr. Birol; “Çocuklarının sınav başarısının yanı sıra hayat başarısını da önemseyen ve teknolojiyi çocuklarının yararına kullanma farkındalığına sahip anne ve babalar için önemli bir kılavuz..” diyerek kitabını tanımlıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 06 Mayıs 2021
İmsak 04:09
Güneş 05:41
Öğle 12:49
İkindi 16:36
Akşam 19:47
Yatsı 21:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@