banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Genel Başkan Ali Yalçın’dan Namık Ak’a Sert Tepki!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sosyal medya hesabı üzerinden Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak’a tepki gösterdi. Yalçın’ın Twitter hesabı üzerinden #Hukuksuzluğahayır hastagı ile paylaştığı tweeti kısa sürede ses getirdi.

YEREL 28.04.2022, 23:31
2260
Genel Başkan Ali Yalçın’dan Namık Ak’a Sert Tepki!
banner762

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Edebiyat Fakültesi fakülte sekreteri kadrosunda görev yapan Halil Geçit’in görevinden alınarak Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezine görevlendirilmesine ilişkin olarak açıklamada bulundu.

Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan Yalçın, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak’a sert yüklendi. Rektör Ak’ın 2547 sayılı kanunun 13/b-4 maddesini keyfince kullandığını belirten Yalçın’ın #Hukuksuzluğahayır hastagı ile paylaştığı tweeti kısa sürede ses getirdi.

Yalçın Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi rektörü, yaşanan sorunları çözmek, oluşturduğu krizleri yönetmek yerine sendikal hakları ihlal etmiş, üniversite temsilcimizi sürüp, hukuku ihlal sendikal haklara saygısızlığını ilan etmiştir. Rektör, 2547 sayılı Kanunun 13/b-4 maddesini yine keyfince kullanmış, sendikalar arasında hasım ve hısım ayrımı yaparak sendikacıya ve sendikacılığa karşı çifte standardını bir kez daha sergilemiş, alenen ayrımcılık yapmıştır. Üyelerimizin mobbinge maruz bırakılması, başka sendikalara üyeliğe zorlanması, sendikal mücadelemizin zapturapt altına alınma teşebbüsü, eski Türkiye’yi hatırlatan yeni Türkiye’nin geldiği noktadan bihaber yönetim bozukluğunun göstergesidir. Rektöre, sendikal hakları çiğneyen ve sendikacının güvencesini yok sayan keyfi tutumundan bir an önce geri adım atması çağrısı yapıyor, had bildirmek yerine görevini layıkıyla yapması tavsiyesinde bulunuyorum. Üniversite çalışanlarına baskı kuran, antidemokratik karar ve uygulamalarıyla işyeri barışı ve huzurunu bozan, sorun çözmek yerine sorun üreten makamın ağırlığına uymayan tasarruflara neden olan rektöre, bir an önce dur denilmelidir” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 08 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@