banner877

banner590

Son Dakika
banner722

Güneyyurt Belediyesi Yeni Logosu İçin Yarışma Düzenliyor

YEREL 02.03.2021, 16:07 02.03.2021, 16:08
170
Güneyyurt Belediyesi Yeni Logosu İçin Yarışma Düzenliyor
banner762

Güneyyurt’a farklı bir çehre kazandıran Belediye Başkanı Ahmet Arı, yaptığı yeniliklerle Taşeli bölgesinde adından söz ettiriyor.

Geçtiğimiz günlerde Güneyyurt belediyesinin internet sayfasındaki eksiklikler tamamlandı ve belediyenin sosyal medya hesapları açıldı. Başkan Arı beldeyi daha iyi temsil edecek yeni bir belediye logosuna ihtiyaç olduğunu ve Güneyyurt Belediyesi logo yarışması düzenlediklerini açıkladı.

Yarışmanın şartları ise şöyle;

Güneyyurt Belediyesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışmasının konusu, beldemizin

değerleri ifade edilerek ilişkilendirildiği, akılda kalıcı, özgün, yenilikçi, estetik ve işlevsel kullanım imkânlarına sahip bir Güneyyurt Belediyesi Logosu’nun oluşturularak kurumsal işlemlerinde kullanılmasıdır.

YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI

1. Güneyyurt Belediyesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışmasına seçici kurul üyeleri ve yarışma düzenleme komisyonu üyeleri katılamaz.

Yarışma, bütün vatandaşlarımızın katılımına açıktır.

Güneyyurt Belediyesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışmasına katılımından dolayı

katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Her katılımcı yarışmaya en fazla 3 (üç) tasarım ile katılabilir.

Yarışmaya katılacak tüm tasarımların “Güneyyurt Belediyesi” adı ve

belde oluş tarihi olan “1953” yılı ile birlikte değerlendirilmesine dikkat edilmelidir.

Yarışmaya sunulan tasarımların özgün olması; daha önce başka yarışmalara katılmamış, hiçbir gerekçe ile yayımlanmamış olması gerekir. Yarışmaya sunulan tasarımın internet, yazılı, görsel medya, vb. mecralarda ve bu konuyla ilgili web tabanlı arşivlerde bulunan tasarımlarla herhangi bir benzerlik ve çağrışımda bulunmaması ve diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmaması gerekmektedir. Seçici kurul üyelerinin, kopya olduğunu tespit ettiği tasarımlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu tasarımların sahiplerine ödül verilmeyecek, ödül verildikten sonra kopya oldukları tespit edilen eserlerin sahipleri ödüllerini iade edeceklerdir.

Logo tasarımı, Güneyyurt Belediyesi’ni en iyi ve özgün şekilde temsil etmeli, içerik ile görsellik açısından anlaşılır, ayırt edici nitelikte olmalıdır. İstenilen tasarımlarda renk ve form yönünden herhangi bir kısıtlama yoktur. Çalışmalar dijital ortamlarda, basılı materyallerde, renkli ve siyah-beyaz olarak kullanılabilecek, değer kaybetmeyecek, anlaşılabilir tasarımlar olmalıdır. Logo tasarımının çok çeşitli amaçlar için kullanılabileceği göz önünde bulundurularak (kurumsal kimlik, antetli kâğıt, faks, dergiler, bültenler, kataloglar, broşürler, kitapçıklar, kitaplar, programlar, pankartlar, posterler, şapkalar, tişörtler, çantalar, havlular, internet ve elektronik medya, web sitesi, elektronik posta v.b.) basıma uygun nitelikte hazırlanması, büyütülüp küçültüldüğünde fonksiyonelliğini yitirmemesi gerekmektedir.

Logo tasarımı yatay ve dikey formatlarda kullanıma uygun olarak hazırlanmalıdır.

Seçici Kurul, yarışmaya katılan bütün tasarımların Güneyyurt Belediyesi’nin ihtiyacını karşılayamadığını düşünmesi durumunda hiçbir tasarımı değerlendirmeye almama hakkını saklı tutar. Seçici kurulun oy birliği ile aldığı karar neticesinde yarışma iptal edilebilir ve yeni tarih belirlenerek yarışma tekrarlanabilir.

Yarışmaya sunulacak tasarımlar mutlaka bilgisayar ortamında Adobe Illustrator ya da CorelDraw gibi vektörel tabanlı grafik tasarım programları ile hazırlanmalıdır. Elle çizilmiş veya elle renklendirilmiş tasarımlar kabul edilmeyecektir.

Yarışmaya katılanların eserleri, Belediye başkanınca görevlendirilen bir kişi tarafından numaralandırılarak, eser numaraları yarışmacılara bildirilmeyecektir. Yarışmada hangi eserin kime ait olduğu gizli tutularak, seçici kurul hangi eserin kime ait olduğunu bilmeyecektir.

Yarışmacılar tasarımlarını dijital depolama aygıtları ile elden veya guneyyurtbelediyesi@gmail.com adresine isim, soyisim ve telefon numarası bilgileri ile mail olarak gönderebilecekler.

Yarışmaya katılan yarışmacılar, her bir tasarım için kısa cümleler ile logolarının hikâyelerini yazacaklardır.

Yarışma sonunda Güneyyurt Belediyesi’nin yeni logosu olmaya değer bulunan tasarım herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın ve Güneyyurt Belediyesi’nin kurumsal kimliğin bir ifadesi olarak kullanılarak herhangi bir telif ücreti ödenmeksizin basılı ve görsel materyal üzerinde süresiz kullanılacaktır.

Güneyyurt Belediyesi “Ödüllü Logo Tasarımı Yarışması” sonucu 1. seçilerek Güneyyurt Belediyesi’nin Yeni Logosunun tasarım sahibi, tasarımın bütün yasal ve kullanım haklarını Güneyyurt Belediyesi’ne devrettiğini kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

Yarışma katılımcıları, tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

Güneyyurt Belediyesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışmasına gönderilecek eserlerin son teslim tarihi 31 Mart 2021 Çarşamba günü mesai bitimidir

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
28°
açık
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 04:08
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:47
Akşam 20:04
Yatsı 21:33

Gelişmelerden Haberdar Olun

@