İl Özel İdaresinde Dur Durak Yok

İl Genel Meclisi Başkanı Adem Kapar, köylerimize yapmış olduğu ziyaret ve incelemelerine ara vermeden devam ediyor.

banner491
İl Özel İdaresinde Dur Durak Yok
banner567

Bu kapsamda Kapar’ın geçtiğimiz gün yaptığı ziyaretlerin ilk durağı Dereköy’dü. Muhtar Şaban Çingil ve MEDAŞ 1 Nolu Şube Müdürü Serhat Evin ile birlikte Dereköy’e yapılacak Elektrik hatlarının geçeceği güzergâhları gezen Kapar, Şube müdürü Evin ile birlikte Gülkaya ve Yeşildere köylerimize yapılacak MEDAŞ yatırımlarını da görüştüklerini dile getirdi.

Ziyaretlerine Seyithasan köyü ile devam eden Kapar, köyde heyelan nedeni ile subasman beton atılan yeni yerleşim alanında yapılacak evleri yerinde inceledi ve çalışmaların hızla devam ettiğinin altını çizdi. 

Son olarak Ağaçyurdu köyünü ziyaret ederek muhtar Yüksel Ünver ve vatandaşlar ile yol sorunlarını yerinde görüşen Kapar İl Özel İdaresi ekiplerince yürütülen yol çalışmaları hakkında da şu açıklamalarda bulundu: “Bozkandak köyümüzde köy içi kumlama çalışmalarını tamamlayan İl Özel İdaresi ekiplerimiz şu an: 

Çoğlu- Burunoba hattında yol genişletme ve 1.kat asfalt hazırlık çalışmalarını  

Bostanözünde 2 km yol genişletme çalışmasını

Yukarıkızılca ve Gülkaya-Zengen-Akpınarda arazi yolları yapımını

Eğilmez-Karacaören arası 8km.’lik yolun 1.kat asfalt malzeme ve sıkıştırma çalışmalarını,

Kurtderesi 5km.’lik içme suyu yolu yapımını,

Kızılyaka sulama suyu çalışmalarını

Yılangömü- Sorgun Mahallesindeki 2km. yol genişletme çalışmalarını ve Köylerimize trafik işaret levhalarını takma işini sürdürüyor.

Diğer taraftan Köy Muhtarlarımızın greyder talepleri de programlanarak sıra ile gönderilmeye başlandı. Şu anda da Salur-Kızık-Osmaniye hattında greyder ile çalışmalarımız sürüyor.

 Bugün de Kızıllarağini arazi yolumuz için ekipmanlar gönderildi. Köy Muhtarlarımızdan gelen talepleri ivedilikle çözüme kavuşturmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.
Ayrıca Vali Fahri Meral, Milletvekilleri Dr. Recep Şeker, Av. Selman Oğuzhan Eser ve İl Özel İdare Genel Sekreter V. Ali Yener Terlemez’in destek ve gayretleri ile KÖYDES ve KOP’tan gelen parasal destekler ile de İl genelinde birçok köyümüzün asfalt, parke taşı, sulama, içme suyu gibi pek çok sorunu da çözüme kavuşmuş olacak ” dedi.
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590