banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

Kalıpçılar Zor Durumda!

Geçtiğimiz günlerde inşaat demircisi taşeronlarının iş bırakma eylemi beraberinde kalıp işiyle uğraşan firmaları da zor duruma soktu.

YEREL 23.06.2022, 17:31
1247
Kalıpçılar Zor Durumda!
banner762

Sadece inşaat maliyetleriyle değil aynı zamanda inşaat demircisi taşeronlarının da yapmış oldukları fiyat artışı kalıp işiyle uğraşan firmaları zor duruma soktu.

İş bırakma kararı alan demirciler ile geçtiğimiz gün bir araya geldiklerini söyleyen kalıpçılar yaptıkları açıklamada:

“Şu an devam eden işler için sözleşmelere imza attık. İş takiplerini yaptığımız firmaların işleri için imza attığımız sözleşmelerde belirtilen bir tutar söz konusu. Ve şu an demirci taşeronlarının buna rağmen fiyat artışı yapması bir tarafı kazandırırken, diğer taraftan evine ekmek götüren kalıpçıları ekonomik anlamda zora sokmaktan öteye geçmez. İmzaladığımız sözleşmeler, teslim edeceğimiz tarihler var. Bu defa bizler çözümü başka illerden demirci arkadaşlarla çalışmakta arayacağız. Beklentimiz şu ana kadar beraber yol arkadaşlığı yaptığımız demirci taşeronlarımızın da bu süreçte önceki anlaşılan fiyat üzerinden çalışmalara devam etmesi. Anlaşılan bir fiyat üzerine fiyat koyduk çalışırsanız bu demek yerine herkesin bu taşın altına elini koymasını istiyoruz. Herkes birbirine bu zorlu dönemde destek olmalı” ifadelerine yer verdiler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 01 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@