banner647

Kapar'dan TMO'ya Ziyaret

İl Genel Meclisi Başkanı Adem Kapar, Toprak Mahsulleri Ofisi Karaman Bölge Müdürü Mustafa Genç'i ziyaret etti.

banner491
Kapar'dan TMO'ya Ziyaret
banner567

Güncel mısır ve buğday fiyatları ile ilgili değerlendirmede bulunduklarını belirten Kapar: " Buğdayda hasat zamanı çıkan ithalat kararnamesinin ardından fiyatlarda düşme meydana geldi. Aynı şekilde mısır üreticisi de ithalat yapılmasındansa kendi mısırının fiyatının artırılmasını haklı olarak talep ediyor.
Öte yandan Müdürümüzden edindiğimiz bilgi 6 aylık mısır emanet alımlarının devam ettiği ve bu konuda bir sıkıntının olmadığıdır. Hatta bu emanet alımlarında çiftçilerimizden ofise mal tesliminde hammaliye ve kira ücreti alınmadığı gibi varolan siloların da %90'a yakını boş.

Üreten çiftçilerimiz bizim can damarımız. Hele ki Milli ve Yerli Ekonomimizi en çok desteklememiz gereken bu zamanda üreticimizin sesine kulak verdik ve Toprak Mahsulleri Ofisi Müdürümüz ile bir araya geldik. İnşallah hükümetimiz gereken önlemi bir an önce alacak ve üreticimizin yerli ürününü hakettiği değerle piyasaya sunacak.
Üreticinin talebini karşılayacak çalışmalar devam ediyor. Fırsatçıların ekonomimizi baltalamak için fırsat kolladığı bu zamanda TMO'muzun çiftçimizi mağdur etmeyeceğine ve yarı yolda bırakmayacağına inanıyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 11:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner644

banner612

banner590