banner464

KOP TEYAP MALİ DESTEK PROGRAMI PROJE ÇAĞRISINA ÇIKTI

Konya Ovası Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından KOP Eylem Planı kapsamında “KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP)” mali destek programı proje çağrısına çıkıldı.

KOP TEYAP MALİ DESTEK PROGRAMI PROJE ÇAĞRISINA ÇIKTI

Konya Ovası Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından KOP Eylem Planı kapsamında “KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP)” mali destek programı proje çağrısına çıkıldı.

12 Haziran 2015 Cuma 15:30
445 Okunma
KOP TEYAP MALİ DESTEK PROGRAMI PROJE ÇAĞRISINA ÇIKTI
Konuyla ilgili Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ''Konya Ovası Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından KOP Eylem Planı kapsamında “KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP)” yürütülecektir. KOP TEYAP ile tarımla ilgili kamu kurumlarının, özel şirket ve örgütler ile çiftçilerin beşeri kapasitelerinin artırılması için çalışmalar gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. TEYAP kapsamında, çiftçilerin beşeri kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla Konya Ovası Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından “Tarımsal Eğitim ve Yayım Mali Destek Programı” çiftçilere yönelik eğitim ve yayım proje başvuruları kabul edilecektir. 09.06.2015 Salı günü saat 14:00’de İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Tarımsal Eğitim ve Yayım mali Destek Programının tanıtımı yapıldı. Tanıtım toplantısında bir konuşma yapan İl Müdür Yardımcısı Vekili İbrahim Erkol; tarımsal üretimde eğitimin çiftçilerimizde davranış değişikliğine olan etkisinin büyük olduğunu, iletişimin çok hızlı olduğu günümüzde çiftçilerimizin bilgiye ulaşmada sıkıntı çekmediklerini fakat bu bilgilerin sahada nasıl uygulanacağının, doğal kaynakların kullanımı ve tarımsal üretimde sürdürülebilirliğin nasıl sağlanması gerektiği konularında mutlaka eğitime ihtiyaç olduğunu ifade etti. Erkol konuşmasında, çiftçilerimizin eğitim ihtiyacının giderilmesi için Mali Destek Programının önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirtti. Konya Ovası Kalkınma İdaresi Başkanlığı Proje Koordinatörü Mevlüt Vanlıoğlu ise toplantıda yaptığı konuşmada; çiftçilerimizin sürekli gelişen ve kendini yenileyen tarım sektörüne ayak uyduramaması, kuraklıkla mücadele etmesinin yanında tarımsal su israfının giderek artmasının bölge tarımının sürdürülebilirliği açısından risk oluşturduğuna dikkat çekmiştir. Bu nedenle bölgenin kendine has sorunlarını da göz önüne alarak, mevcut çalışmaları tamamlayıcı bir anlayışla uygulanacak eğitim-yayım faaliyetlerinin büyük önem arz ettiğini belirten Vanlıoğlu, programın önceliğinin “Bitkisel üretimde toprak ve su kaynaklarının etkin kullanımının sağlanmasına yönelik eğitim ve yayım faaliyetleri olduğunu ifade etmiştir. Mali destek son başvuru tarihinin 10 Temmuz 2015 olduğunun altını çizen proje koordinatörü Vanoğlu‘ nun konuşmasının ardından Mali Destek Programı ile ilgili yapılan tanıtım sunusu ile toplantı sona ermiştir'' denildi.
Son Güncelleme: 12.06.2015 19:36
Yorumlar